R e k l a m a

Rzezawa. W Borku powstanie nowoczesne przedszkole wraz ze żłobkiem

-

W środę podpisano umowę na budowę nowoczesnego przedszkola wraz ze żłobkiem w Borku w gminie Rzezawa. Koszt zadania to ponad 5,73 mln zł. Znaczna część kosztów (ok. 3,28 mln zł) zostanie sfinansowana z Polskiego Ładu.

Przedszkole wraz ze żłobkiem będzie mieścić się w nowoczesnym i przestronnym budynku, który zostanie wybudowany na działce znajdującej się w sąsiedztwie szkoły podstawowej. Obiekt będzie posiadał dwa oddziały żłobka (dla 12 dzieci każdy) i trzy oddziały przedszkole (dla 25 dzieci każdy).

W budynku będą się znajdować nowoczesne sale dydaktyczne, bawialnie, sypialnie oraz sala rehabilitacyjna. Mieścić się w nim będzie także kuchnia oraz stołówka. Znajdą się w nim ponadto szatnie, pomieszczenia biurowe i socjalne. W tym miejscu trzeba również podkreślić, że budynek, co niezwykle ważne, będzie w pełni przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

W Borku, jak i sąsiednich miejscowościach przybywa mieszkańców, a co za tym idzie także dzieci. Dlatego obecna siedziba przedszkola, która znajduje się w tym samym budynku co szkoła, staje się już zbyt ciasna. Przenosząc przedszkole w nowe miejsce, będzie to z korzyścią dla wszystkich. Przedszkolaki zyskają przestrzeń do nauki i zabawy, która obecnie jest mocno ograniczona. W szkole będzie można wtedy natomiast wybudować salę gimnastyczną z prawdziwego zdarzenia, której bardzo tam brakuje. W nowym budynku, którego budowa właśnie rusza, będzie się znajdował również żłobek. W dzisiejszych czasach zazwyczaj obydwoje rodziców pracuje, dlatego budowa takich miejsc jest niezwykle ważna – zaznacza wójt gminy Rzezawa Mariusz Palej, który dodaje, że jest ogromnie dumny z tego, że marzenia wielu osób o powstaniu przedszkola i żłobka w Borku stają się rzeczywistością.

W ramach podpisanej umowy zostanie wybudowany budynek przedszkola i żłobka w stanie surowym zamkniętym. Zadanie zostało podzielone na trzy etapy. Pierwszy ma zakończyć się do 3 listopada bieżącego roku, drugi dokładnie rok później. Trzeci etap, oznaczający finalizację inwestycji, ma potrwać natomiast maksymalnie do 3 czerwca 2026 roku.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia