R e k l a m a

Ciuch w Ruch. Starostwo zachęca do kolejnej akcji ekologicznej

-

Ciuch w Ruch to kolejna akcja ekologiczna organizowana przez Starostwo Powiatowe w Bochni. Tym razem do współpracy zaproszono młodzież z I liceum Ogólnokształcącego w Bochni. Organizatorzy akcji chcą zwrócić uwagę na problem recyklingu ubrań i trendu modowego tzw. ultra fast fashion, czyli toksycznego systemu nadprodukcji ubrań.

Pretekstem jest wydarzenie organizowane przez uczniów I Liceum Ogólnokształcącego. W najbliższy wtorek 16 kwietnia odbędzie się tam pokaz mody pochodzącej z przerobionych ubrań pn. STAYfashion.

Wszystko zaczęło się od świetnej inicjatywy uczniów I LO, która pokazuje jak dać ubraniom nowe życie i w ten sposób ograniczyć odpady odzieżowe – wyjaśnia Adam Korta, starosta bocheński.

Pokazowi mody towarzyszyć będzie wielka wymiana ubrań, czyli CIUCH W RUCH. Każdy kto chciałby dołączyć do wymiany ubrań, może dostarczyć odzież do poniedziałku 12 kwietnia do I LO.

Oprócz pokazów i wymianki odbędzie się również prelekcja dot. wpływu przemysłu tekstylnego na zanieczyszczenie środowiska.

Wydarzenie ma charakter pilotażowy, wpisujący się w nurt popularnego ostatnio swappingu i ma na celu promowanie gospodarki o obiegu zamkniętym w szkołach ze szczególnym naciskiem na temat recyklingu ubrań.

Szczegółowych informacji udzielają:

  • Beata Maciaś z Wydziału Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa, tel. 14 615 37 53, e-mail:[email protected]
  • Sabina Kierepka z Zespołu Promocji, tel.14 615 37 73, e-mail: [email protected].

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia