R e k l a m a

Finał ekologicznej akcji w I LO. Pokaz mody STAYfashion – ZDJĘCIA

-

We wtorek w I Liceum Ogólnokształcącym w Bochni odbył się finał ekologicznej akcji „Ciuch w Ruch” zorganizowanej przez Starostwo Powiatowe w Bochni. W programie był m.in. pokaz mody pochodzącej z przerobionych ubrań, wystawa fotografii, rozstrzygnięcie eko-konkursu i prelekcja dotycząca wpływu przemysłu tekstylnego na zanieczyszczenie środowiska.

Ciuch w Ruch to kolejna akcja ekologiczna zorganizowana przez Starostwo Powiatowe w Bochni. Tym razem do współpracy zaproszono młodzież z I liceum Ogólnokształcącego w Bochni.

Organizatorzy akcji chcieli zwrócić uwagę na problem recyklingu ubrań i trendu modowego tzw. ultra fast fashion, czyli toksycznego systemu nadprodukcji ubrań.

Pretekstem było wydarzenie organizowane przez uczniów I Liceum Ogólnokształcącego – pokaz mody pochodzącej z przerobionych ubrań pn. STAYfashion. Pokazowi mody towarzyszyła wymiana ubrań, czyli „Ciuch w Ruch”.

Wydarzenie miało charakter pilotażowy, wpisujący się w nurt popularnego ostatnio swappingu i ma na celu promowanie gospodarki o obiegu zamkniętym w szkołach ze szczególnym naciskiem na temat recyklingu ubrań.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia