R e k l a m a

Ponad 250 osób bawiło się na balu osób niepełnosprawnych – ZDJĘCIA

-

W środę w Restauracji Panorama w Starym Wiśniczu zorganizowano bal dla osób z niepełnosprawnościami z różnych ośrodków województw małopolskiego i śląskiego: Stróż, Siołkowej k/ Gorlic, Zawady Uszewskiej, Łyszkowic, Muchówki, Łapanowa, Katowic, Proszówek, Domu Dziecka i SOSW z Bochni. Łącznie bawiło się ponad 250 osób z niepełnosprawnościami.

Współorganizację spotkania różnych środowisk osób niepełnosprawnych koordynowali: Stowarzyszenie na Rzecz Osób Specjalnej Troski „Amicus Hominis” oraz Warsztat Terapii Zajęciowej z Proszówek.

Przybyłych gości powitał gospodarz restauracji „Panorama” Krzysztof Kołodziejczyk. Następnie kierownik WTZ z Proszówek Edward Firek przedstawił laureatów Statuetki Stowarzyszenia „Amicus Hominis” przyznawanej za pracę społeczną i charytatywną na rzecz osób niepełnosprawnych. W tym roku Kapituła Statuetki Stowarzyszenia „Amicus Hominis” postanowiła uhonorować i wyróżnić statuetką dwie osoby: Marcina Lemiowskiego – prezesa firmy Gomar-Stal Sp. z.o.o i Dawida Michalika prowadzącego firmę Equity Advirsors.

Statuetki i wyróżnienia wręczał starosta bocheński Adam Korta oraz prezes Stowarzyszenia „Amicus Hominis” Adam Wyszkowski.

Wśród zaproszonych gości na balu obecni byli starosta bocheński Adam Korta, wicestarosta bocheński Ryszard Drożdżak, dyrektor PCPR w Bochni Lidia Piekarz, laureaci wyróżnienia Statuetką Stowarzyszenia z lat ubiegłych Henryk Zdębski – prezes Spółki Hera i członek Rady Nadzorczej Fundacji Ochrony Zdrowia Inwalidów, Piotr Waśniowski – firma ASTAT, Marcina Radzięta – firma „Sale Weselne Arkadia”.

Organizatorzy podkreślają, że wszyscy laureaci statuetek przyznawanych przez Kapitułę od roku 2019 cały czas wspierają materialnie osoby z niepełnosprawnościami – w tym podopiecznych WTZ w Proszówkach.

Po uroczystym wręczeniu statuetek wszyscy zasiedli do uroczystego obiadu, a później ruszyli do zabawy przy muzyce. Uroczyste spotkanie uświetnił występ Krzysztofa Koniarka – wykonawcy znanego z programów TV TVS, Disco Polo Music, TVR, Polo TV, TVC.

W imieniu placówek biorących udział w balu organizatorzy spotkania składają podziękowania wszystkim osobom, które były zaangażowane w przygotowanie i przeprowadzenie balu, a w sposób szczególny państwu Edycie i Krzysztofowi Kołodziejczykom, którzy z własnych środków w całości sfinansowali ten bal. – Warto podkreślić, że państwo Edyta i Krzysztof Kołodziejczykowie od wielu lat pomagają bezinteresownie osobom niepełnosprawnym, dzieciom, instytucjom nie dla blasku fleszy, ale z potrzeby serca i chęci dzielenia się z innymi owocami swojej pracy, dlatego też w pełni zasługują na słowa uznania i podziękowania – podkreślają organizatorzy.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia