R e k l a m a

Starosta Adam Korta: „W najbliższej kadencji czeka nas wiele wyzwań” – PRZEMÓWIENIE

-

Proszę wszystkich państwa radnych o wsparcie i otwarty dialog. Jesteśmy jedną społecznością, która ma potencjał do osiągnięcia wielkich rzeczy, jeśli będziemy działać razem – powiedział w poniedziałek starosta bocheński Adam Korta.

Tuż po wyborze na starostę bocheńskiego Adam Korta wygłosił krótkie exposé, w którym zwrócił uwagę, że na ugrupowania tworzące koalicję (NWS, WD, KO, Niezależni) zagłosowało znacznie więcej wyborców niż na opozycję (PiS).

Mieszkańcy powiatu obdarzyli ugrupowania, które tworzą naszą koalicję, ogromnym kredytem zaufania oddając ponad 25 tys. głosów (dokładnie 25 637 – przyp. red.), czyli ponad 58 proc. Dla porównania klub Prawo i Sprawiedliwość otrzymał prawie 10 tys. głosów mniej (16 238 – przyp. red.) – powiedział starosta Adam Korta.

W swoim wystąpieniu wspomniał o inwestycyjnych priorytetach.

Priorytetem będzie dalszy rozwój szpitala powiatowego m.in. przez przystosowanie budynku po byłym pogotowiu przy ul. Konstytucji 3 maja na Centrum Zdrowia Psychicznego. Nie zapominamy o dalszym rozwoju infrastruktury drogowej, szczególnie inwestycji ważnych dla rozwoju całego powiatu tj. dalszych etapów łącznika autostradowego, zjazdu z obwodnicy Bochni na ul. Brzeźnicką, czy też modernizację drogi z Bochni do Uścia Solnego – wyliczał Adam Korta.

Starosta wyraził też nadzieję na dalszą współpracę ponad podziałami. – W poprzedniej kadencji cała Rada Powiatu pokazała, że potrafi działać dla wspólnego dobra. Wiele decyzji było podejmowanych jednogłośnie. Przykładem takiej współpracy ponad podziałami było powstanie Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego wraz z hospicjum stacjonarnym przy ul. Karolina w Bochni. Jestem przekonany, że i w tej kadencji będziemy działać wspólnie, aby móc kontynuować rozwój, kształtując przyszłość naszego powiatu – stwierdził Adam Korta.


Pełna treść przemówienia starosty bocheńskiego Adama Korty z 6 maja 2024 r.:

„Jak powiedział Steve Jobs: „Sukces to nie praca jednego człowieka, ale współpraca zespołu”.

Szanowny panie przewodniczący, szanowne panie radne, szanowni panowie radni, mieszkańcy, szanowni państwo,

stoję przed państwem z poczuciem wielkiej odpowiedzialności, ale i z ogromną dumą po tym jak po raz kolejny powierzono mi zaszczytne zadanie pełnienia funkcji starosty bocheńskiego. To zarówno wielkie wyróżnienie, jak i obowiązek.

Po raz kolejny podejmuję się pełnienia tej funkcji i mogę obiecać, że będę to robił z pełnym zaangażowaniem i oddaniem. Mieszkańcy powiatu obdarzyli ugrupowania, które tworzą naszą koalicję, ogromnym kredytem zaufania oddając ponad 25 tys. głosów, czyli ponad 58 proc. Dla porównania klub Prawo i Sprawiedliwość otrzymał prawie 10 tys. głosów mniej.

Przede wszystkim chciałbym podziękować Radzie Powiatu za okazane mi zaufanie. Dziękuję również wszystkim mieszkańcom naszej społeczności, których dobro i rozwój będą zawsze moim priorytetem. Obiecuję, że moje działania będą niezmiennie transparentne i skierowane na wspólne dobro.

W najbliższej kadencji czeka nas wiele wyzwań, ale otwiera się wiele możliwości. W obliczu szybko zmieniającej się rzeczywistości naszym zadaniem jest nie tylko reagowanie na bieżące potrzeby, ale także strategiczne planowanie przyszłości naszego powiatu. Moim celem jest stworzenie takich warunków, w których każdy mieszkaniec będzie mógł powiedzieć z dumą, że żyje w powiecie prężnym, dobrze prosperującym, bezpiecznym i przyjaznym.

W najbliższym czasie skupimy się na kilku kluczowych obszarach. Ponieważ minione lata pokazały, że wspólnie możemy sprawić, że nasz powiat stanie się jeszcze lepszym miejscem do życia, pracy i wypoczynku. Realizując przedsięwzięcia z różnych dziedzin jesteśmy świadomi, iż priorytetem będzie dalszy rozwój szpitala powiatowego m.in. przez przystosowanie budynku po byłym pogotowiu przy ul. Konstytucji 3 maja na Centrum Zdrowia Psychicznego.

Nie zapominamy o dalszym rozwoju infrastruktury drogowej, szczególnie inwestycji ważnych dla rozwoju całego powiatu tj. dalszych etapów łącznika autostradowego, zjazdu z obwodnicy Bochni na ul. Brzeźnicką, czy też modernizację drogi z Bochni do Uścia Solnego.

Będziemy realizować inwestycje drogowe, które poprawią bezpieczeństwo i upłynnią ruch, takie jak ronda, chodniki, czy ścieżki rowerowe. Nadal aktywnie będziemy się starać o pozyskiwanie funduszy zewnętrznych, w tym unijnych, krajowych i regionalnych.

Proszę wszystkich państwa radnych o wsparcie i otwarty dialog. Jesteśmy jedną społecznością, która ma potencjał do osiągnięcia wielkich rzeczy, jeśli będziemy działać razem.

Moje drzwi tak jak do tej pory zawsze będą otwarte dla każdego, kto chce omówić problemy, zaproponować rozwiązania lub po prostu podzielić się swoimi przemyśleniami. Współpraca jest kluczem do sukcesu, a wasze jako radnych zaangażowanie jest nieocenione w procesie tworzenia lepszej przyszłości dla nas wszystkich.

W poprzedniej kadencji cała Rada Powiatu pokazała, że potrafi działać dla wspólnego dobra. Wiele decyzji było podejmowanych jednogłośnie. Przykładem takiej współpracy ponad podziałami było powstanie Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego wraz z hospicjum stacjonarnym przy ul. Karolina w Bochni.

Jestem przekonany, że i w tej kadencji będziemy działać wspólnie, aby móc kontynuować rozwój, kształtując przyszłość naszego powiatu.

Dziękuję raz jeszcze za zaufanie”.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia