R e k l a m a

Tort i rodzinne atrakcje. Niepołomice świętowały 20 lat Polski w UE – ZDJĘCIA, WIDEO

-

W niedzielę w Parku Miejskim w Niepołomicach odbył się piknik z okazji 20-lecia Polski w Unii Europejskiej. Przygotowano mnóstwo atrakcji dla całych rodzin.

Wydarzenie rozpoczęło się od wspólnego odśpiewania hymnu Unii Europejskiej – „Ody do radości” (uczestnikom wydarzenia rozdawano teksty pieśni):

W parku miejskim stanęły stoiska/kramy przygotowane przez lokalne szkoły, gdzie prezentowano kraje Unii Europejskiej wraz z odpowiednim, narodowym poczęstunkiem (były Polska, Węgry, Luksemburg, Belgia, Austria, Czechy, Francja, Hiszpania, Portugalia, Bułgaria, Włochy, Niemcy, Grecja, Chorwacja oraz Litwa):

Dla najmłodszych przygotowano dodatkowe atrakcje: zawody biegowe, układanie puzzli na czas, czy malowanie na planszach, malowanie twarzy.

Był też jubileuszowy tort:

W trakcie wydarzenia odbył się także mini koncert w wykonaniu instrumentalistów ze Szkoły Muzycznej w Niepołomicach. Na sztalugach eksponowano natomiast najlepsze prace finalistów i zwycięzców konkursu plastycznego „Ja i Europa”, w którym brali udział uczniowie niepołomickich szkół i przedszkolaki.

Organizatorzy:
– Urząd Miasta i Gminy w Niepołomicach
– Otwarty Klub Obywatelski im. Piotra Szczęsnego

Partnerzy:
– Lokalna Grupa Działania Powiatu Wielickiego
– Niepołomice Biegają
– Fundacja Lepsze Niepołomice
– Przystań Niepołomice

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia