R e k l a m a

Bochnia. Znany youtuber rozmawiał z filmoznawcą z Holandii, czyli spotkanie „Bochniacy jakich nie znacie” – ZDJĘCIA

-

W kinie REGIS zainaugurowano dziś cykl spotkań z osobami, które pochodzą albo w jakiś sposób są lub były związane z Bochnią i osiągnęły sukces w różnych aspektach swojego życia. Pierwszym gościem był Stanisław Liguziński, a rozmowę z nim poprowadził również związany z Bocheńszczyzną, znany youtuber – Karol Paciorek.

Panowie to przyjaciele jeszcze z lat szkolnych, luźna i swobodna rozmowa nie koncentrowała się jedynie na „chwaleniu się” tym, co w życiu osiągnęli, ale przede wszystkim – ze względu na to, że spotkanie adresowane było do młodzieży szkół średnich – skoncentrowali się na opowiadaniu o własnych, często krętych ścieżkach, które doprowadziły ich do miejsca, w którym są obecnie.

Niezwykle inspirujące spotkanie, które zaplanowane było na nieco ponad 1 godzinę, ostatecznie trwało dwa razy dłużej.

Stanisław Liguziński to absolwent I Liceum Ogólnokształcącego w Bochni. Wideoeseista, nauczyciel i koordynator inicjatyw badawczych w ramach kursu magisterskiego „Research in and Through Cinema” w Holenderskiej Akademii Filmowej, kurator (filmy i VR) i doktorant w Instytucie Sztuk Audiowizualnych Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jego praca badawcza dotyczy audiowizualnych form myślenia, wideograficznych studiów filmowych i eseju wideo. Wykształcony zarówno w tradycyjnych dyscyplinach akademickich (filmoznawstwo, Porównawcze Studia Cywilizacji, teoria krytyczna), jak i w Holenderskiej Akademii Filmowej, łączy teorię z praktyką przy poszukiwaniu metod badawczych zakorzenionych w praktyce filmowej i mediach immersyjnych (XR). Pisuje, redaguje, wykłada, montuje i selekcjonuje. Współpracuje z Pracownią Eseju Filmowego.

Spotkanie poprowadził Karol Paciorek – również absolwent I Liceum Ogólnokształcącego w Bochni. Twórca internetowy, dziennikarz, fotograf i prezenter telewizyjny. Znany przede wszystkim z kanału Lekko Stronniczy, gdzie z Włodkiem Markowiczem już od kilkunastu lat regularnie, z dużą dawką humoru i dystansem komentuje bieżące wydarzenia społeczne, polityczne i kulturalne w Polsce i na świecie. Prowadzi także swój kanał – Imponderabilia, gdzie przeprowadza długie i szczere rozmowy ze znanymi osobami, aktorami, celebrytami, naukowcami, społecznikami i politykami. M.in. w 2020 r., jako jedyny w Polsce, przeprowadził niecenzurowane, długie rozmowy z kandydatami na prezydenta RP (wszystkimi, którzy w sondażach przekroczyli pułap 2%), w tym z urzędującym Andrzejem Dudą. Dotychczas przeprowadził już ponad 400 wywiadów! Na wszystkich swoich kanałach YouTube zgromadził w sumie ponad 310 mln wyświetleń i ponad milion subskrybentów. Prowadził lub współprowadził programy telewizyjne m.in. w TVP2, HGTV i Travel Channel, a także występował w reklamach.

Organizatorem spotkania było Stowarzyszenie Bochniaków i Miłośników Ziemi Bocheńskiej.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia