Piłka ręczna. 2. miejsce MOSiR Bochnia w 1/16 Pucharu Młodzików w Zamościu

-

Szczypiorniści Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Bochni zdobyli 2. miejsce w 1/16 Pucharu ZPRP Młodzików w Zamościu. Podopieczni trenerów Piotra Węgrzyna i Ryszarda Tabora spisali się znakomicie, pokonując gospodarzy i Piotrków Trybunalski, ulegając tylko Wiśle Płock.

MKS Padwa Zamość – MOSiR Bochnia 24:32 (12:15)

Bramki dla Bochni w meczu z Zamościem zdobyli: Wojciech Tobiasz 8, Dawid Kraj 7, Fabian Szymski 6, Paweł Nosal 7, Adrian Ignacyk 2, Antoni Borgosz 1, Jakub Żabczyński 1.

MOSiR I Bochnia – MKS Piotrkowianin II 38:24 (16:12)

Bramki dla Bochni z Piotrkowem Trybunalskim zdobyli: Dawid Kraj 10, Antoni Borgosz 8, Maksymilian Kłósek 6, Paweł Nosal 5, Wojciech Tobiasz 5, Adrian Ignacyk 2, Jakub Żabczyński 2.

SKF ORLEN Wisła I Płock – MOSiR I Bochnia 42:20 (22:9)

Bramki dla Bochni w meczu z Płockiem zdobyli: Dawid Kraj 6, Wojciech Tobiasz 5, Fabian Szymski 4, Paweł Nosal 3, Antoni Borgosz 1, Jakub Żabczyński 1.

Skład MOSiR I Bochnia: Filip Sionko, Kamil Krzywda, Dawid Kraj, Antoni Borgosz , Paweł Nosal, Jakub Żabczyński, Adrian Ignacyk, Wojciech Tobiasz, Maciej Gut, Maksymilian Kłósek, Mikołaj Kłósek, Antoni Stolarski, Fabian Szymski.

Wygraliśmy w dwóch meczach: z gospodarzem turnieju i Piotrkowem Trybunalskim. Faworytem zawodów była Wisła Płock – mówi trener bochnian Piotr Węgrzyn. – W pierwszym meczu z Zamościem udało nam się wygrać po bardzo dobrej i ambitnej walce. Zagraliśmy skutecznie w ataku i obrona funkcjonowała poprawnie. W drugim dniu, w spotkaniu z Piotrkowianinem, wyszliśmy na mecz troszeczkę ospali i gra przez pierwsze minuty toczyła się bramka za bramkę. Pod koniec pierwszej połowy poprawiła się nasza skuteczność w ataku szybkim i w ataku pozycyjnym. W końcówce drugiej połowie odskoczyliśmy przeciwnikowi na bezpieczną przewagę. Mecz zakończył się wynikiem 38:24. Do walki z Płockiem wyszliśmy zmotywowani, walczyliśmy do 12-ej minuty i coś zacięło się w naszej grze. Drużyna z Płocka zmieniła ustawienie w obronie i nie mogliśmy sobie z nią poradzić, i zaczęliśmy popełniać błędy, po których przeciwnicy wyprowadzali szybkie ataki i stopniowo powiększali przewagę. W drugiej połowie staraliśmy się odrobić stratę, ale nie udało nam się to. Oddawaliśmy za szybko rzuty z nieprzygotowanych pozycji – podsumowuje trener Węgrzyn i dodaje: Całej drużynie MOSiR I Bochnia należy się pochwała za podjęcie walki, sportową postawę i grę fair play. Dziękujemy również trenerowi Ryszardowi Taborowi za wsparcie naszego zespołu w tak ważnych zawodach i rodzicom za doping. Dzięki tym zwycięstwom jesteśmy w pierwszej szesnastce w Polsce!