R e k l a m a

DKF: W czwartek w kinie Regis „Pamięć” Michela Franco

-

Dyskusyjny Klub Filmowy „Maciste” zaprasza w czwartek 16 maja do kina Regis w Bochni na film „Pamięć”. To obraz jednego z najciekawszych współczesnych twórców filmowych – Michela Franco. Początek o godz. 19.00. Prelekcję przed filmem wygłosi: dr Maciej Stroiński.

Reżyser portretuje dwójkę bohaterów, którzy w poszukiwaniu miłości i zrozumienia muszą zmierzyć się z demonami przeszłości i nieuleczalną chorobą jaką jest demencja. Sylvia jest pracownikiem socjalnym, prowadzi proste i uporządkowane życie – córka, praca, spotkania AA. Sytuacja ulega zmianie, gdy wraca ze zjazdu absolwentów liceum, a jej śladem podąża Saul. Niespodziewane spotkanie będzie miało głęboki wpływ na ich oboje, otwierając drzwi do przeszłości.

– „Michel Franco, jak mało kto potrafi z bardzo bliska obserwować swoich bohaterów, niby zwyczajnych, a kryjących w sobie psychiczne zadry. Jak mężczyzna z „Opiekuna” zajmujący się umierającymi ludźmi, jak dziwny turysta z „Sundown”, który ma swoje powody, by nie wracać do domu z meksykańskiego kurortu Acapulco. Franco nie daje się zwieść pozorom, stara się ich zrozumieć… Franco obserwuje, jak rodzi się coś ładnego między dwojgiem zwichniętych, obolałych ludzi, którzy niewiele od życia oczekują” – Barbara Hollender, „Rzeczpospolita”.

W rolach głównych występują laureatka Oscara Jessica Chastain i laureat Pucharu Volpiego na festiwalu w Wenecji – Peter Sarsgaard.

Michel Franco – meksykański reżyser, scenarzysta i producent filmowy. Twórca ten, o bardzo wyrazistym stylu, wprowadził meksykańskie kino na światowe salony. W swoich filmach koncentruje się na tematach hipokryzji klasy średniej, przełamywaniu tabu, subtelnych relacjach międzyludzkich, seksualności oraz przemijania.

Filmografia:

  • 2003: „Między nami”
  • 2009: „Daniel & Ana”
  • 2012: „Pragnienie miłości”
  • 2015: „Opiekun”
  • 2017: „Córki April”
  • 2020: „Nowy porządek”
  • 2021: „Sundown”
  • 2023: „Pamięć”

„Pamięć” (2023)
Kino Regis, ul. Regis 1, Bochnia
Bilety: 10 zł, 5 zł dla członków DKF-u
Organizatorzy: DKF „Maciste”, kino Regis, Miejski Dom Kultury w Bochni.

Działalność „DKF Maciste” współfinansuje Polski Instytut Sztuki Filmowej.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia