R e k l a m a

Szpital w Bochni. Rusza przebudowa Centrum Diagnostyki Laboratoryjnej

-

W przyszłym tygodniu rozpocznie się przebudowa Centrum Diagnostyki Laboratoryjnej w Szpitalu Powiatowym w Bochni. Dziś dyrektor szpitala Jarosław Kycia podpisał umowę z firmą TERS z Lipnicy Murowanej, która zrealizuje tę inwestycję. Zadanie pochłonie ponad 7,5 mln zł, z czego ponad 6 mln zł pochodzi ze środków Funduszu Medycznego.

Centrum Diagnostyki Laboratoryjnej mieści się w budynku, w którym zlokalizowany jest SOR. Inwestycja ma poprawić i usprawnić pracę centrum zajmującego się kluczową w procesie leczenia diagnostyką.

Modernizacja, która ruszy za kilka dni obejmie m.in. przebudowę pomieszczeń centrum, modernizację instalacji, ale też wymianę zadaszenia, stolarki okiennej i drzwiowej. W ramach zadania przewidziano też montaż nowej windy łączącej CDL z SOR-em.

W efekcie powstanie zmodernizowana przestrzeń CDL. Inwestycja pozwoli na przeniesienie w jedno miejsce wszystkich pracowni centrum. Do tej pory mikrobiologia i epidemiologia funkcjonowały w budynku przy ulicy Konstytucji 3 maja. Po zakończeniu remontu będą działały obok pracowni analityczno-hormonalnej i pracowni serologicznej i banku krwi.

To kolejne centrum, które przechodzi gruntowną przebudowę po Centrum Endoskopii, Centrum Diagnostyki Obrazowej, Centrum Poradni Specjalistycznych czy Centrum Ratownictwa Medycznego. Szybka i kompleksowa diagnostyka jest niezwykle ważna w skutecznym rozpoznaniu i leczeniu chorób. Dlatego w ostatnich latach intensywnie rozwijamy tą część działalności medycznej w ramach szpitala – mówi Adam Korta, starosta bocheński.

Należy dodać, że w ciągu roku laboratorium szpitala wykonuje ok. 500 tys. badań. Dzięki tej inwestycji będzie ich z pewności dużo więcej – mówi Anna Kaniewska-Wąsik, kierownik CDL.

Finał tego etapu prac przewidziano w marcu przyszłego roku.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia