R e k l a m a

Ogromne zainteresowanie bocheńską „Porodówką”

-

Ponad osiemdziesiąt osób wzięło udział w Dniu Otwartym Oddziału Położniczo-Ginekologicznego i Neonatologicznego Szpitala Powiatowego w Bochni, który zorganizowano w sali szkoleniowej Centrum Ratownictwa Medycznego. Termin wydarzenia zbiegł się z kończącym się Tygodniem Godnego Porodu.

Spotkanie przygotował i zorganizował personel Oddziału Położniczo-Ginekologicznego, którym kieruje lek. med. Norbert Majewski i Oddziału Noworodków z Pododdziałem Intensywnego Nadzoru Noworodka im. WOŚP prowadzonym przez dr. Joannę Hurkałę.

Na przyszłych rodziców, którzy odpowiedzieli za zaproszenie czekały nie tylko ciekawe wykłady, ale mnóstwo bardzo praktycznych porad. Były między innymi prelekcje na temat pracy w oddziałach.

O opiece nad kobietami i ich pociechami mówili między innymi lekarze: Norbert Majewski, Joanna Hurkała, Karolina Hadała, Anna Łącka-Majcher i położne: Anna Bielewicz, Monika Bogusz Eltahawy i Ewa Nalepa. Odbyło się też spotkanie z Sarą Marcinkiewicz-Tabor – osteopatą czy Wanda Hałuniewicz prelegentką Fundacji Rodzić po Ludzku. Uczestnicy spotkania mogli także odwiedzić oddział położniczo- ginekologiczno- neonatologiczny. Dla gości czekała także loteria fantowa i upominki.

W ubiegłym roku w bocheńskiej porodówce odebrano 1413 porodów. Wśród nich 13 par bliźniaków. Zdecydowana większość to porody rodzinne, ponad połowa dzieci przyszła na świat siłami natury.


PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

Bieżący miesiąc