R e k l a m a

Nowa karetka dla bocheńskiego szpitala. Trafi do ZRM w Muchówce – ZDJĘCIA

-

Ma wideo-laryngoskop do intubacji pacjenta, krzesełko kardiologiczne z funkcją zjazdu po schodach i czujnik tlenku węgla. Szpital Powiatowy w Bochni otrzymał nową karetkę. W spotkaniu uczestniczyła dyrektor Wydziału Zdrowia MUW Kraków Joanna Bogacz, starosta bocheński Adam Korta, wicestarosta Ryszard Drożdżak i Rafał Rudka z zarządu powiatu.

Obecnie na terenie Powiatu Bocheńskiego stacjonuje pięć zespołów ratownictwa medycznego wyposażonych w karetki. Dwa w Bochni, a po jednym w Trzcianie, Dziewinie i Muchówce. Nowy pojazd trafi do ZRM w Muchówce i zastąpi mocno wyeksploatowaną dziewięcioletnią karetkę, która ma przejechane ponad 380 tys. kilometrów.

Nowa karetka to odpowiedź na rosnące wyzwania w obszarze służby zdrowia. Chcemy, aby nasi ratownicy mieli najnowocześniejszy sprzęt, umożliwiający szybką i skuteczną pomoc pacjentom. Cały czas planujemy też dalsze inwestycje w szpitalu, aby sprostać oczekiwaniom mieszkańców i zapewnić im bezpieczeństwo oraz profesjonalną opiekę medyczną – mówi Adam Korta, starosta bocheński.

Nowy ambulans to Volkswagen Crafter z napędem 4×4, kamerą cofania, automatyczną skrzynią biegów, która znacznie poprawia komfort oraz bezpieczeństwo jazdy w ruchu uprzywilejowanym. Pojazd kosztował blisko 600 tys. zł i został zakupiony ze środków Funduszu Medycznego Ministerstwa Zdrowia.

Karetka jest wyposażona w systemy takie jak ABC, ESP, ASR oraz system EDS wspomagania nagłego hamowania. Ma też wideo-laryngoskop (służący do intubacji pacjenta), krzesełko kardiologiczne z funkcją zjazdu po schodach, czujnik tlenku węgla (czadu).

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia