R e k l a m a

⚠ W środę burze i silne ulewy. Wydano pomarańczowy alert

-

Synoptycy ostrzegają przed burzami, które mogą nawiedzić w środę nasz region. Pomarańczowy alert (ostrzeżenie 2. stopnia) wydano m.in. dla powiatów bocheńskiego, brzeskiego i wielickiego.

Prognozowane są burze, którym będą towarzyszyć bardzo silne opady deszczu od 25 mm do 40 mm, lokalnie 55 mm oraz porywy wiatru do około 80 km/h. Miejscami grad.

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska oszacowano na 90%.

Ostrzeżenia mają ważność w godz. 12:00 – 02:00 w nocy.

Mapa alertów wydanych przez IMGW na środę:

W środę nad Polskę nasunie się od południowego zachodu zatoka niżowa z frontem chłodnym. Strefa frontu będzie bardzo powoli przemieszczać się w kierunku centrum kraju. Najgroźniejsze burze pojawią się w obszarze od Ziemi Lubuskiej poprzez Wielkopolskę, Ziemię Łódzką i Podkarpacie. Porywy wiatru mogą osiągać prędkość do 80 km/h, lokalnie 90 km/h. Prognozowana jest wysokość opadów od 30 mm do 40 mm, lokalnie do 50 mm. Możliwe są również opady gradu.

Na pozostałym obszarze wystąpią burze z porywami wiatru do 75 km/h i sumami opadów do 30 mm. Tu również możliwe opady są opady niewielkiego gradu. Słabe burze mogą wystąpić też miejscami na północnym wschodzie kraju. Prognozowane porywy wiatru do 65 km/h i sumy opadów do 15 mm.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

Bieżący miesiąc