R e k l a m a

Broń z czasów II wojny światowej znaleziono podczas rozbiórki starego domu

-

W piątek do Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce zgłosił się mężczyzna, który znalazł pistolet maszynowy z czasów II wojny światowej.

Mężczyzna podczas prac rozbiórkowych starego, drewnianego domu w jednej spod wielickich wsi, znalazł skrzętnie schowany radziecki pistolet maszynowy kaliber 7,62 x 25mm (PPSz). Broń posiadała załadowany magazynek, który był podpięty pod pistolet i gotowy do oddania strzału. Nietypowe znalezisko mogło stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa. Teraz policjanci przystąpią do szczegółowych badań i analizy znalezionej broni. To odkrycie stanowi nie tylko ważny element naszego dziedzictwa historycznego, ale także może dostarczyć cennych informacji na temat wydarzeń związanych z II wojną światową w naszym regionie – poinformowała Komenda Powiatowa Policji w Wieliczce.

Warto podkreślić, że niewybuchy pozostawione na naszym terenie po II wojnie światowej stanowią realne niebezpieczeństwo. Pomimo upływu lat, niektóre z materiałów wybuchowych mogą wciąż być aktywne i stanowić zagrożenie.

Dlatego policja apeluje o zachowanie ostrożności w przypadku znalezienia podejrzanych przedmiotów:

  • jeżeli natrafiłeś na przedmiot przypominający niewybuch, zachowaj bezpieczną odległość i nie próbuj nim manipulować;
  • niezwłocznie skontaktuj się z policją i podaj dokładną lokalizację miejsca odnalezienia niewybuchu;
  • jeżeli w obrębie znaleziska znajdują się inne osoby, ostrzeż ich o niebezpieczeństwie;
  • nie oceniaj samodzielnie czy znaleziony przedmiot to niewybuch.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

Bieżący miesiąc