Weekend z zabytkami Powiatu Bocheńskiego. Co w programie?

-

Już w najbliższą sobotę i niedzielę (7-8 września) „Weekend z zabytkami Powiatu Bocheńskiego”. Autorski projekt Starostwa Powiatowego w Bochni odbędzie się już po raz dwunasty.

Jak zwykle przygotowano moc atrakcji. Oprócz udostępnionych zabytków i instytucji kultury, których w tym roku będzie aż 36, dodatkowo na zwiedzających będą czekać spacery tematyczne śladami znanych ludzi, miejsc i wydarzeń.

Są stałe miejsca, które cieszą się niesłabnącą popularnością wśród odwiedzających, ale jest również kilka nowości. Będzie można zawitać do przepięknej willi dr. Mieczysława Dembowskiego, na weekendową mapę zwiedzania powrócił także Kościół w Chronowie. Ośrodek Edukacji w Borównej oraz Pasieka u państwa Kiejdów zapraszają natomiast na warsztaty.

Tegoroczny weekend obfitował będzie w spacery tematyczne, w sumie będzie ich aż 8.

W tym roku swój jubileusz 10-lecia obchodzi bocheńska motylarnia, gdzie oprócz barwnej wystawy, przygotowano opowieści i ciekawostki przyrodnicze ze świata motyli, a przed muzeum stanie stoisko z atrakcjami i zabawami dla dzieci.

Podczas spaceru Żydowską Trasą Pamięci, zaprezentowana zostanie tablica donacyjna, na której znajdą się informacje o rodzinach fundatorów Pomnika Holoukaustu mieszkańców Bochni i okolic, w której weźmie udział dr Rachel Kollender Prezes Stowarzyszenia przedstawicieli bocheńskich i brzeskich żydów w Izraelu.

Przez dwa dni towarzyszyć nam będzie Camper Małopolski. W sobotę będzie można go spotkać przy szybie Campi (od godz. 12.00 do 16.00). Na placu pod Kominem o godz. 12.30 wystąpi również Orkiestra Kopalni Soli Bochnia, a na dzieci będą czekać atrakcje. Natomiast w niedzielę Camper zawita do Parku Rodzinnego Uzbornia gdzie od godz. 15.00 będzie promował atrakcje Małopolski.

W sobotni wieczór organizatorzy zapraszają na dziedziniec bocheńskiego Muzeum, gdzie wystąpią lokalni artyści. Barbara Furmańska, Piotr Lekki, Artur Salwach, Robert Świątek i Wojciech Feć, czyli Evening Standard umili nam wieczór przy dźwiękach rocka i bluesa.

Tradycyjnie już wspólnie z przedsiębiorcami przygotowano zniżki 25 i 20 proc. na pobyt w Hotelu Kasztel i Nowa Bochnia oraz pyszności w bocheńskich kawiarniach Ciachomania i Chantilly, a także w restauracji Panorama w Wiśniczu.

Weekend zakończy się muzycznie na w Parku Uzbornia w Bochni. Oprócz warsztatów dla dużych i małych, w amfiteatrze wystąpią m.in. Teatr Artystokracki, Kasia Moś, Adam Krylik, Orkiestra Baczków oraz Halinka Mlynkova.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Marszałek Województwa Małopolskiego oraz Małopolska Organizacja Turystyczna.

Szczegółowy program znajduje się również na stronie www.zabytki.powiatbochenski.pl.

PODOBNE ARTYKUŁY

R e k l a m a

NAJNOWSZE

Pożar stolarni w Gawłowie. Ogień gasiło 14 zastępów strażaków

14 zastępów straży pożarnej brało udział w akcji gaśniczej prowadzonej dziś od świtu w Gawłowie (gmina Bochnia). W ogniu stanęła miejscowa stolarnia.

Bochnia. Ruch okrężny przy komendzie straży pożarnej już za kilka miesięcy? – WIDEO

Możliwe, że już w I kwartale przyszłego roku na jednym z najbardziej ruchliwych skrzyżowań w mieście zostanie wprowadzony tymczasowy ruch okrężny. Jeśli...

Bochnia. 17-latka potrącona na pasach

Do wypadku doszło dziś około 14:50 na ul. Bernardyńskiej w Bochni, w sąsiedztwie kościoła "szkolnego". Nastolatka trafiła do szpitala.

Wiśnicz Mały: Wpadł quadem do rowu i złamał nogę

Wypadek w Wiśniczu Małym. We wtorek wieczorem 35-letni kierowca quada wjechał tam do przydrożnego rowu i doznał złamania nogi.

Miejskie Przedszkole nr 3 zyska nazwę „Górniczy Kącik”?

W programie najbliższej sesji Rady Miasta Bochnia jest projekt uchwały w sprawie zmiany nazwy Miejskiego Przedszkola nr 3 przy ul. Kącik 7....

Artykuły promocyjne

Stanisław Bukowiec: Podziękowanie dla Wyborców

Szanowni Państwo! Za nami wybory parlamentarne, w których wzięła udział rekordowa (61,74%) liczba Polaków,...

Ryszard Drożdżak. Podziękowanie dla Wyborców

Szanowni Państwo, wybory parlamentarne za nami. Bardzo pozytywnie zaskoczyła mnie duża ilość osób...

Rzezawa. Bezpłatne szkolenia dla mieszkańców

Jesteś mieszkańcem Gminy Rzezawa? Weź udział w bezpłatnych szkoleniach w jednej z siedmiu specjalizacji:

Pierwszy zielony dach w Bochni powstał na os. Panorama

Na rozrastającym się osiedlu Panorama we wschodniej części miasta pojawił się pierwszy w Bochni obiekt, na którym...

Ogłoszenia

CO? GDZIE? KIEDY?

październik, 2019

27paź17:0025-lecie Orkiestry Baczków

28paź19:30Spotkanie z Robertem Makłowiczem

31paźCały dzieńSesja Rady Miasta

31paź19:0022:00Zaduszki Muzyczne

Więcej wydarzeń
19,608FaniLubię
650ObserwującyObserwuj
X