Weekend z zabytkami Powiatu Bocheńskiego. Co w programie?

-

Już w najbliższą sobotę i niedzielę (7-8 września) „Weekend z zabytkami Powiatu Bocheńskiego”. Autorski projekt Starostwa Powiatowego w Bochni odbędzie się już po raz dwunasty.

Jak zwykle przygotowano moc atrakcji. Oprócz udostępnionych zabytków i instytucji kultury, których w tym roku będzie aż 36, dodatkowo na zwiedzających będą czekać spacery tematyczne śladami znanych ludzi, miejsc i wydarzeń.

Są stałe miejsca, które cieszą się niesłabnącą popularnością wśród odwiedzających, ale jest również kilka nowości. Będzie można zawitać do przepięknej willi dr. Mieczysława Dembowskiego, na weekendową mapę zwiedzania powrócił także Kościół w Chronowie. Ośrodek Edukacji w Borównej oraz Pasieka u państwa Kiejdów zapraszają natomiast na warsztaty.

Tegoroczny weekend obfitował będzie w spacery tematyczne, w sumie będzie ich aż 8.

W tym roku swój jubileusz 10-lecia obchodzi bocheńska motylarnia, gdzie oprócz barwnej wystawy, przygotowano opowieści i ciekawostki przyrodnicze ze świata motyli, a przed muzeum stanie stoisko z atrakcjami i zabawami dla dzieci.

Podczas spaceru Żydowską Trasą Pamięci, zaprezentowana zostanie tablica donacyjna, na której znajdą się informacje o rodzinach fundatorów Pomnika Holoukaustu mieszkańców Bochni i okolic, w której weźmie udział dr Rachel Kollender Prezes Stowarzyszenia przedstawicieli bocheńskich i brzeskich żydów w Izraelu.

Przez dwa dni towarzyszyć nam będzie Camper Małopolski. W sobotę będzie można go spotkać przy szybie Campi (od godz. 12.00 do 16.00). Na placu pod Kominem o godz. 12.30 wystąpi również Orkiestra Kopalni Soli Bochnia, a na dzieci będą czekać atrakcje. Natomiast w niedzielę Camper zawita do Parku Rodzinnego Uzbornia gdzie od godz. 15.00 będzie promował atrakcje Małopolski.

W sobotni wieczór organizatorzy zapraszają na dziedziniec bocheńskiego Muzeum, gdzie wystąpią lokalni artyści. Barbara Furmańska, Piotr Lekki, Artur Salwach, Robert Świątek i Wojciech Feć, czyli Evening Standard umili nam wieczór przy dźwiękach rocka i bluesa.

Tradycyjnie już wspólnie z przedsiębiorcami przygotowano zniżki 25 i 20 proc. na pobyt w Hotelu Kasztel i Nowa Bochnia oraz pyszności w bocheńskich kawiarniach Ciachomania i Chantilly, a także w restauracji Panorama w Wiśniczu.

Weekend zakończy się muzycznie na w Parku Uzbornia w Bochni. Oprócz warsztatów dla dużych i małych, w amfiteatrze wystąpią m.in. Teatr Artystokracki, Kasia Moś, Adam Krylik, Orkiestra Baczków oraz Halinka Mlynkova.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Marszałek Województwa Małopolskiego oraz Małopolska Organizacja Turystyczna.

Szczegółowy program znajduje się również na stronie www.zabytki.powiatbochenski.pl.

PODOBNE ARTYKUŁY

R e k l a m a

NAJNOWSZE

Zwrot akcji. Gmina Bochnia jednak dofinansuje remont drogi w Nieszkowicach Małych i Stradomce?

Sprawa dofinansowania do budowy chodnika i remontu drogi powiatowej biegnącej przez Nieszkowice Małe i Stradomkę, na którą powiat pozyskał ponad 2 miliony...

Propozycja zmian w budżecie Bochni. Znowu mniej na KN-2?

Szykują się kolejne zmiany w tegorocznym budżecie Bochni. Urzędnicy znowu zaproponowali ściągnięcie środków z budowy ostatniego etapu trasy północno-zachodniej, czyli tzw. KN-2....

Tajemnicza instalacja koło Bochni. LOFAR słucha sygnałów z kosmosu

Ogrodzone drewnianym płotem miejsce leży na wzgórzu, na granicy Łazów i Brzeźnicy, ok. 3 km od Bochni. Wokół pola uprawne i las....

Finał Tygodnia Mobilności. W weekend atrakcje na „Kolejce” i na ul. Sutoris

Na sobotę i niedzielę zaplanowano atrakcje przygotowane przez bocheński magistrat w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu. W sobotę, 21 września...

Kampania wyborcza. Prezes PiS Jarosław Kaczyński przyjedzie do Małopolski

Trwa kampania wyborcza przed zaplanowanymi na 13 października wyborami do sejmu i senatu. Prawo i Sprawiedliwość organizuje m.in. spotkania z wyborcami w...

Artykuły promocyjne

Powiat Bocheński: Gdzie po darmowe porady prawne? – LISTA

W ramach zadań z zakresu nieodpłatnej pomocy prawnej na potrzeby mieszkańców powiatu bocheńskiego została utworzona Lista jednostek...

Mirosław Chodur z Wiśnicza kandydatem do Senatu. LIST do wyborców

Szanowni Państwo! Nazywam się Mirosław Chodur, kandyduję do Senatu RP w zbliżających się wyborach...

Ogłoszenia

CO? GDZIE? KIEDY?

wrzesień, 2019

21wrz18:00Ręczna: MOSiR - Wisła Sandomierz2. liga piłki ręcznej

22wrz11:0015:00V Rodzinny Rajd Rowerowy

22wrz15:0018:0020-lecie Muzeum Parafialnego w Chełmie

Więcej wydarzeń
19,417FaniLubię
639ObserwującyObserwuj
X