R e k l a m a

Nawałnica przeszła nad Rajbrotem – ZDJĘCIA

-

W sobotę w godzinach południowych nad Rajbrotem (gm. Lipnica Murowana) przeszła silna komórka burzowa z bardzo intensywnymi opadami deszczu i gradową nawałnicą. W ciągu godziny spadło nawet 60 litrów na metr kwadratowy.

– Było bardzo niebezpiecznie – przyznaje Tomasz Gromala, wójt Lipnicy Murowanej. – Jeszcze z pół godziny i mogło być jak w 1997, wtedy też padało wszędzie, ale punktowo potężnie uderzyło w Rajbrocie… Stan Uszwicy zagrażał wylaniem, na szczęście opady ustały w najtrudniejszym momencie.

Opady spowodowały szkody w infrastrukturze melioracyjnej, przepustach i mostkach. Gmina zadysponowała koparkę do usunięcia naniesionego rumoszu i odblokowania zatorowanych mostków i przepustów w czterech lokalizacjach. Interwencje podejmowali także druhowie z OSP Rajbrot, OSP KSRG Lipnica Murowanana miejscu był także zastęp Państwowej Powiatowej Straży Pożarnej z Bochni.

– Po weekendzie dokonamy szczegółowych oględzin i szacowania szkód, aby przystąpić do napraw – informuje wójt Tomasz Gromala.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia