R e k l a m a

Chłopcy z bocheńskiej „Dwójki” mistrzami województwa w piłce ręcznej

-

We wtorek 28 maja reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 2 w Bochni pod kierunkiem trener Doroty Budzyn zdobyła tytuł Mistrza Województwa Małopolskiego w Piłce Ręcznej Chłopców w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Drużyna bochnian wywalczyła 1. miejsce i tym samym awansowała do zawodów ogólnopolskich, które odbędą się w Dźwirzynie.

W zawodach wojewódzkich, które odbyły się w Hali Sportowej w Skrzyszowie, wystąpiło pięć szkół z Małopolski: Szkoła Podstawowa Szaflary, Szkoła Podstawowa nr 91 w Kraków, Szkoła Podstawowa nr 1 Skrzyszów, Szkoła Podstawowa nr 1 Chrzanów, Szkoła Podstawowa nr 2 Bochnia.

Piłkarze ręczni z “dwójki” spisali się na medal. Bardzo się cieszymy, że po raz pierwszy w historii szkoły jesteśmy mistrzami województwa małopolskiego! – mówi Dorota Budzyn. – Jest to zasługa całej drużyny, która dzielnie walczyła w każdym spotkaniu o każdą bramkę do ostatniego gwizdka. Mecze zostały rozegrane systemem “każdy z każdym”, co niejednokrotnie kosztowało nas bardzo dużo wysiłku. Przyjechaliśmy szczęśliwi i zadowoleni z osiągniętego sukcesu – dodaje.

Skład SP nr 2 Bochnia: Paweł Nosal, Filip Sionko, Maksymilian Kłósek, Mateusz Stachura, Jakub Żabczyński, Filip Kita, Kacper Warchał, Jakub Kurtyka, Franciszek Mroczek, Bartosz Dudek, Mateusz Sitko, Jan Piasecki. Trener Dorota Budzyn.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia