R e k l a m a

Uczniowie CKZiU w Łapanowie na praktykach zawodowych w Grecji – ZDJĘCIA

-

Uczniowie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego im. św. Jana Pawła II w Łapanowie uczestniczyli w praktykach zawodowych w Grecji. Uczniowie z trzech różnych kierunków: technik informatyk, technik reklamy, technik żywienia i usług gastronomicznych – uczestniczyli w bogatym programie edukacyjnym, łącząc naukę z poznawaniem nowej kultury i cudów przyrody śródziemnomorskiej. Przed wyjazdem młodzież uczestniczyła w zajęciach przygotowawczych: językowych, kulturowych oraz pedagogiczno-zawodowych.

Praktyki zawodowe w Grecji okazały się dla uczniów nie tylko edukacyjnym wyzwaniem, ale również inspirującą przygodą. Uczniowie uczący się w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych odkrywali sekrety tradycyjnych greckich smaków. Mieli okazję nauczyć się wyrobu sera feta oraz innych lokalnych przysmaków, takich jak moussaka czy souvlaki pod okiem doświadczonych greckich kucharzy. Informatycy zgłębiali tajniki CMS WordPress i popularnej wtyczki Elementor, zdobywając cenne umiejętności w tworzeniu nowoczesnych stron internetowych. Uczniowie z zawodu technik reklamy poznali funkcjonowanie lokalnej gazety, uczestniczyli w procesie tworzenia treści prasowych, uczyli się zarządzania kampaniami reklamowymi.

Dla uczniów przygotowano też bogaty program kulturowy. Wyjazd do Grecji to dla młodzieży nie tylko możliwość rozwijania swoich umiejętności zawodowych, ale również doskonała okazja do poznania nowej kultury, języka oraz nawiązania międzynarodowych przyjaźni. Dzięki wsparciu szkoły oraz zaangażowaniu nauczycieli, ten wyjazd był niezapomnianym doświadczeniem, które na długo pozostanie w pamięci wszystkich uczestników.

Praktyka zawodowa realizowana była w ramach projektu pn. „Młodzi w Europie” dofinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus (EFS+) w ramach programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego (FERS) 2021-2027. Projekt był realizowany na zasadach programu Erasmus+, ale dofinansowany z projektu „Zagraniczna mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego”, którego beneficjentem jest Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji. Projekt jest dofinansowany przez Unię Europejską.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

Bieżący miesiąc