R e k l a m a

Prezes Puszczy Niepołomice niespodziewanie podał się do dymisji

-

Marek Bartoszek poinformował w czwartek wieczorem, że tego dnia złożył rezygnację z pełnienia funkcji Prezesa Zarządu spółki Niepołomicki Sport S.A. To dość niespodziewana decyzja, choć okazuje się, że przemyślana i podjęta już kilka miesięcy temu.

– Podczas przerwy zimowej przekazałem najważniejszym i najbardziej zaufanym osobom wpierającym moją pracę w klubie, że potrzebuję oddechu, świeżego spojrzenia, złapania dystansu i pewnej zmiany. Odpowiedzialnie postanowiliśmy wstrzymać się z jakimikolwiek decyzjami i i komunikacją w tym zakresie do zakończenia sezonu, bo mieliśmy zadanie do wykonania – utrzymać się w Ekstraklasie. Ucinając wszelkie spekulacje, nikt się z nikim nie poróżnił, nikt niczego nie wymusił – wyjaśnia w oświadczeniu Marek Bartoszek.

Jednocześnie dodaje: – Puszcza jest jak magnes i wiele wskazuje na to, że po zmianach zarządczych dalej będzie tutaj dla mnie miejsce.

Pełna treść oświadczenia poniżej.

Zobacz też: Feta w Niepołomicach. Puszcza zostaje w Ekstraklasie


„Szanowni Państwo,

Dzisiaj w czwartek 6 czerwca 2024 roku na ręce przewodniczącego Rady Nadzorczej złożyłem rezygnację z pełnienia funkcji Prezesa Zarządu spółki Niepołomicki Sport S.A. Ponieważ decyzja może się wydawać nieco zaskakująca, winien Wam jestem kilka słów wyjaśnienia.

Ostatnie trzy lata – będące jednocześnie początkiem miejskiej spółki Niepołomicki Sport to dla mnie czas najpoważniejszego zawodowego wyzwania jakim było budowanie struktur nowego gminnego podmiotu, zarządzanie sekcją piłkarską, akademią i obiektami sportowymi ze Stadionem Miejskim na czele. Wypracowany w klubie model i podział kompetencji sprawiał, że główną orbitą mojej pracy było funkcjonowanie pierwszego zespołu Żubrów. Utrzymanie w pierwszej lidze, niespodziewany awans na stulecie, a ostatnio utrzymanie w piłkarskiej elicie to wymarzone podsumowanie tego okresu.

To też czas ogromnego stresu, presji i odpowiedzialności za Puszczę, jej pracowników i ich rodziny, bo każdego dnia staraliśmy się robić wszystko, żeby Niepołomice były dumne ze swojego Klubu, który w kolejnych miesiącach zaskakiwał piłkarskich ekspertów.

Podczas przerwy zimowej przekazałem najważniejszym i najbardziej zaufanym osobom wpierającym moją pracę w Klubie, że potrzebuję oddechu, świeżego spojrzenia, złapania dystansu i pewnej zmiany. Odpowiedzialnie postanowiliśmy wstrzymać się z jakimikolwiek decyzjami i i komunikacją w tym zakresie do zakończenia sezonu, bo mieliśmy zadanie do wykonania – utrzymać się w Ekstraklasie. Ucinając wszelkie spekulacje, nikt się z nikim nie poróżnił, nikt niczego nie wymusił, a wsparcie jakie otrzymałem w tym czasie od Burmistrza Romana Ptaka, Prezesów: Jarosława Pieprzycy i Janusza Karasińskiego udowodniło mi po raz kolejny, że nie ma przypadku w tym, że Ludzie (relacje z nimi i zaufanie), są kluczowi w sukcesie jaki nasz Klub osiągnął.

Te trzy lata to ogromny bagaż doświadczeń, nieprzespanych nocy i nieustającej presji – o czym najmocniej przekonała się moja najbliższa Rodzina, ale przede wszystkim satysfakcji z końcowego rezultatu.

Dziękuję Wszystkim, których poznałem w tym czasie, dziękuje osobom z którymi współpracowałem i od których mogłem się uczyć. Jeśli jakaś moja decyzja okazała się błędem – przepraszam, zawsze jednak na pierwszym miejscu starałem się stawiać dobro Klubu.

Puszcza jest jak magnes i wiele wskazuje na to, że po zmianach zarządczych dalej będzie tutaj dla mnie miejsce. Zwłaszcza, że nadal mamy tu sporo do zrobienia i wiele do wygrania. To miejsce to coś więcej niż praca, to pasja, to coś w rodzaju uzależnienia. Czeka nas najlepsza możliwa zmiana, jeszcze szybszy rozwój i dalsze podążanie drogą, która doprowadziła Żubry do elity. O przyszłość Klubu można być spokojnym…

Dzięki za Wasze wsparcie, dobre słowo i wiarę!

Marek Bartoszek”

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia