R e k l a m a

Na egzamin prawa jazdy stawił się pijany. Będzie go to drogo kosztowało

-

Ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie miał 26-latek z powiatu bocheńskiego, który zgłosił się na egzamin państwowy praktyczny na kategorię B prawa jazdy w Małopolskim Ośrodku Ruchu Drogowego w Tarnowie.

Jeden z pierwszych egzaminów w dniu dzisiejszym zakończył się przykrymi konsekwencjami dla nieodpowiedzialnego 26-latka. Wywołany do złożenia egzaminu praktycznego stawił się, a na pytanie egzaminatora czy jest trzeźwy i może do niego podejść odpowiedział, że jest gotowy. Przejechał wprawdzie plac manewrowy i miał przejść do kolejnego etapu egzaminu, czyli jazdy w ruchu miejskim – wtedy jednak egzaminator powiadomił nadzorującego o podejrzeniu, że kandydat na kierowcę jest nietrzeźwy…

Na miejsce został skierowany patrol ruchu drogowego, który podał badaniu na trzeźwość zarówno egzaminatora, jak i egzaminowanego. Egzaminator był trzeźwy, czego nie można powiedzieć o tym drugim. 26-latek z powiatu bocheńskiego w wydychanym powietrzu miał 0,75 mg/l, co daje ponad półtora promila alkoholu w organizmie.

Egzamin przerwano, a dokumentacja jaką sporządzili policjanci będzie skutkowała wszczęciem postępowania przygotowawczego w kierunku artykułu 178a kodeksu karnego. Jego naruszenie grozi trzyletnim pozbawieniem uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi, trzyletnią karą pozbawienia wolności i wysoką grzywną, w tym przypadku równowartością pojazdu, jakim się poruszał.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

Bieżący miesiąc