R e k l a m a

Muzeum Niepołomickie. W niedzielę wernisaż prac Marty Nadolle

-

W niedzielę 30 czerwca o godz. 16.00 w Zamku Królewskim w Niepołomicach odbędzie się wernisaż prac Marty Nadolle „Ona nie wytrzyma tutaj latem”.

Marta Nadolle – ur. 1989, mieszka i pracuje w Warszawie. Studiowała na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku i Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. W 2014 r. uzyskała dyplom z wyróżnieniem w pracowni malarstwa prof. Jarosława Modzelewskiego oraz pracowni Sztuki w Przestrzeni Publicznej prof. Mirosława Duchowskiego. Media, w których się porusza to malarstwo, rzeźba, haft, patchwork i mozaika.

W swojej twórczości Marta Nadolle przetwarza tradycję weduty (pejzażu miejskiego) przeplatając ją z inspiracjami czerpanymi ze sztuki ludowej. Zestawiając te zgoła sprzeczne tendencje przekracza podział na centrum i peryferia, publiczne i prywatne, gdzie wielkomiejskie narracje łączą się z intymnym rękodziełem i folklorem. Nadolle jest weducistką emocjonalnego pejzażu metropolii, w którym ludność współczesnych miast coraz rzadziej żąda chleba i igrzysk. Zamiast tego w nieśmiałym pragnieniu słychać wołanie o prawdziwą bliskość i odrobinę emocjonalnego spokoju.

Laureatka Paszportu Polityki 2023 w kategorii Sztuki wizualne.

Marta Nadolle
„Ona nie wytrzyma tutaj latem”

Muzeum Niepołomickie & LETO
Zamek Królewski w Niepołomicach | Zamkowa 2 | Niepołomice
30.06 – 31.08.2024
Wernisaż : 30.06.2024 | 16:00

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

Bieżący miesiąc