R e k l a m a

⚠🔴 Uwaga! Czerwony alert burzowy dla Małopolski

-

IMGW wydał ostrzeżenie trzeciego (najwyższego) stopnia przed burzami, które mogą dziś nawiedzić południe kraju. Czerwone alerty dotyczą m.in. wszystkich powiatów w Małopolsce.

Ostrzeżenia obowiązują od godz. 16:00 do 8:00 jutro rano.

Ze względu na dynamiczną sytuację stopień ostrzeżenia może ulec zmianie.


Polska będzie w zasięgu płytkiego niżu przemieszczającego się znad Danii nad Bałtyk, z towarzyszącym układem frontów atmosferycznych. W nocy początkowo będziemy w powietrzu zwrotnikowym, ale po przejściu frontu będzie napływać chłodniejsze powietrze polarne morskie.

Powietrze będzie gorące i bardzo wilgotne. Będzie też ono cechować się także dużą niestabilnością. Będzie to skutkować bardzo dużą ilością energii potencjalnej dostępnej dla konwekcji. Dodatkowo wystąpią bardzo korzystne dla rozwoju zorganizowanej konwekcji warunki kinematyczne. Te wszystkie elementy przyczynią się do rozwoju w godzinach popołudniowych i wieczornych gwałtownych i niebezpiecznych burz. Możliwe będą superkomórki burzowe, jak i większe zorganizowane układy. Burzom będą towarzyszyć ulewne opady deszczu od 30 do 50mm, silne porywy wiatru od 90-120 km/h, a także miejscami duży grad do 3-6 cm. Nie można wykluczyć powstania trąby powietrznej.

[IMGW-PIB]

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

Bieżący miesiąc