R e k l a m a

„Wszystko jest teatrem”. W weekend w Niepołomicach 37. ULICA Festival

-

„Wszystko jest teatrem” – tak brzmi hasło przewodnie tegorocznej edycji 37. ULICA Festival. Teatralna uczta w malowniczych zakątkach Niepołomic już w najbliższy weekend!

5 lipca (piątek) – 20.00 na niepołomickim rynku zobaczymy widowiskowy, inspirowany opowiadaniami Bruno Schulza spektakl „Klasa” Teatru snów z Gdańska, 

6 lipca w różnych lokalizacjach naszego miasta wystąpią: 

16.00 – Icebreaking „Circus Caravana” – Rynek

17.30 – Mr Mustache „Affeto d’amore” – Park Miejski w Niepołomicach 

19.00 – Surprise Effect „We Connect the World” – Amfiteatr przed Piekarnią Sztuki

I to jeszcze nie wszystko, bo w kolejnym miesiącu – 18 sierpnia o godz. 20.00 w przestrzeni rynku będziemy mogli doświadczyć niezwykłego spektaklu krakowskiego teatru KTO „Ślepcy” w reżyserii dyrektora festiwalu Jerzego Zonia. 


ULICA Festival – międzynarodowy festiwal teatrów ulicznych organizowany od 1987 r. w Krakowie przez Teatr KTO. Jest jednym z najstarszych tego typu festiwali w Europie Środkowej. Podczas ULICY prezentowane są monumentalne widowiska, spektakle teatralne, happeningi, klaunady, pokazy marionetkowe, fire show oraz wiele innych wydarzeń.

ULICA Festival to flagowe wydarzenie województwa małopolskiego, rozpoznawalne na całym świecie, które rokrocznie gości ponad 180 artystów z całego świata oraz ściąga dziesiątki tysięcy mieszkańców i turystów.

Przedstawienia odbywają się w lipcu na najważniejszych placach w Krakowie, m.in. na Rynku Głównym, Placu Szczepańskim, Małym Rynku, Placu Jana Nowaka Jeziorańskiego i wielu innych.

Ponadto od kilku lat ULICA Festival rozszerzyła swoją działalność i prezentuje również spektakle w innych małopolskich miastach, takich jak Niepołomice, Wieliczka, Limanowa oraz Tarnów.

Ambicją festiwalu jest prezentowanie najnowszych nurtów w światowej sztuce teatru ulicznego.

Od początku istnienia dyrektorem artystycznym ULICA Festival jest Jerzy Zoń.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

Bieżący miesiąc