R e k l a m a

Sejmik Małopolski. Józef Gawron i Piotr Ćwik odeszli z PiS

-

Wygląda na to, że wybór Łukasza Smółki na marszałka województwa małopolskiego nie zakończył kryzysu i sporów w regionalnych strukturach Prawa i Sprawiedliwości. Minionej nocy o odejściu ze struktur partii poinformowali radni Józef Gawron oraz Piotr Ćwik, który oprócz pracy w sejmiku, jest zastępcą szefa Kancelarii Prezydenta RP.

„Chciałbym Państwa poinformować, że z dniem 8.07 br. złożyłem rezygnację z członkostwa w partii Prawo i Sprawiedliwość. Moja rezygnacja ma związek z ostatnimi wydarzeniami w Sejmiku Województwa Małopolskiego. Jako radny bezpartyjny zamierzam nadal pracować dla Województwa i pozostaje otwarty na potrzeby Małopolan” – poinformował w mediach społecznościowych Józef Gawron.

Z kolei Piotr Ćwik napisał: „Z dniem dzisiejszym (8 lipca 2024 roku) składam rezygnację z członkostwa w partii Prawo i Sprawiedliwość, pozostając w Klubie Radnych Sejmiku Małopolskiego, aby wspólnie realizować program dobry dla Małopolski, aby służyć Mieszkańcom, zgodnie z wypowiedzianymi słowami ślubowania radnego.”

Prezydencki minister umieścił na Facebooku obszerny wpis, w którym wyjaśnia także, dlaczego przez chwilę był kontrkandydatem dla (ostatecznie również nie wybranego na marszałka) partyjnego kolegi – Łukasza Kmity. – Było to podyktowane tylko koniecznością przełamania impasu i zwróceniem uwagi na potrzebę zmiany kandydata na marszałka. Było to także działanie dla ratowania jedności klubu radnych i środowiska politycznego, a nade wszystko zablokowanie perspektywy ponownych wyborów w Małopolsce.

Piotr Ćwik zaznaczył również: „Warto być przyzwoitym. Zawsze! Zgadzam się z tymi, którzy tak twierdzą. Warto też pamiętać, że początkiem przyzwoitości jest dialog i wzajemny szacunek!”

Rezygnację obu radnych z członkostwa w partii skomentował już na „X” radny sejmiku z Bochni Krzysztof Nowak (Koalicja Obywatelska): – Jesień będzie u nich gorąca, bo jak szepcze się na sejmikowych korytarzach wkrótce ktoś rzuci rękawicę Jarosławowi Kaczyńskiemu!

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

Bieżący miesiąc