R e k l a m a

Bochnia. W piątek Święto Ulicy Białej – PROGRAM

-

W piątek 12 lipca ulica Biała w Bochni będzie miała swoje, trzecie już, święto. W tym roku spiritus movens wydarzenia jest właściciel „W” Winiarnia Whisky Bar Craft Beer. Piotr Mączyński zwrócił się do Miejskiego Domu Kultury w Bochni z propozycją „wyprowadzenia” na ulicę jednego z organizowanych w jego lokalu jam session.

To właśnie on zaprosił do wspólnego działania sąsiadów. Miejski Dom Kultury zadbał o współpracę z Cechem Rzemiosł Różnych, Muzeum, Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji, Strażą Miejską, Policją, Państwową Strażą Pożarną i Ochotnikami z Chodenic, a przede wszystkim artystami i rękodzielnikami oraz firmami i społecznikami działającymi w sferze szeroko pojętej kultury.

W ten sposób powstała bogata oferta różnorodnych działań, które zostaną przeprowadzone na ulicy Białej w piątkowe popołudnie 12 lipca (start o godz. 17.00). Oczywiście powstanie ogródek kawiarniany na ulicy, będzie też lodowóz z Lodowej Manufaktury.

Właścicielka galerii „Biała” Zofia Batko zaprosi na warsztaty, mieszkający na ulicy Białej radny Patryk Salamon pokaże najciekawsze okazy ze swoich zbiorów minerałów i skamieniałości, Agnieszka Węgrzyn i Marcin Paternoga prowadzący Pracownię Archeologiczną zaproszą do podróży w przeszłość, a Mirosław Mroczek pokaże swój zbiór pocztówek przedstawiających ulicę Białą.

Muzeum zaprosi dzieci do składania mamuta techniką origami, a z Miejskim Domem Kultury będzie można pleść wianki, pomalować sobie buzie i wykonać oryginalne prace plastyczne. Dorota Sikora z Sikora Crocheting będzie zachęcała do wspólnych robótek ręcznych.

Nie zabraknie stoiska galerii Kopalnia Sztuki, wydawnictwa Regis i Stowarzyszenia „Bochnianie Bezdomniakom”. W dziedzinie bezpieczeństwa edukować poprzez zabawę będą policjanci z bocheńskiej komendy i strażnicy miejscy (Akademia Strażnika Wojtusia), a także druhowie z OSP Chodenice.

Radni Marcin Imiołek i Roman Mocię przeprowadzą, z pomocą MOSiR-u, rozgrywki piłkarskie i zawody w celności strzałów na bramkę. Zostaną wyeksponowane dwie plenerowe wystawy fotografii uczniów z wiśnickiego „Plastyka” i fotografii wykonanych podczas I święta ulicy Białej w ramach warsztatów z Wojciechem Salamonem. We wspólne świętowanie na Białej włączy się bocheński Sanepid, a także inni partnerzy.

Podczas imprezy będą kwestować wolontariusze fundacji „Wygrajmy siebie” z przeznaczeniem na leczenie Marcina Nawrockiego.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

Bieżący miesiąc