R e k l a m a

Za nami noc tropikalna. Dziś też upały, wydano alert przed gwałtownymi burzami

-

Wczoraj w najcieplejszym momencie dnia o godz. 16:00 aparatura na oficjalnej stacji IMGW w podbocheńskich Łazach wskazywała temperaturę powietrza 34,3 °C. Upały czekają nas także w kolejnych dniach, a synoptycy przestrzegają również, że możliwe są gwałtowne burze.

Za nami noc tropikalna

W nocy temperatura spadła do 21,2°C (i znów rośnie). To oznacza, że mieliśmy do czynienia z tzw. „nocą tropikalną” – to termin meteorologiczny oznaczający noc, podczas której temperatura powietrza nie spada poniżej 20°C (68°F). Zjawisko to jest charakterystyczne dla klimatów tropikalnych, ale może także występować w strefach umiarkowanych podczas fal upałów.

Fot. screen IMGW (UTC+2)

Kolejne dni z upałami

Gorąco będzie także w kolejnych dniach. Ostrzeżenie 2. stopnia (pomarańczowy alert) przed upałami obowiązuje do soboty. W tym czasie w naszym regionie temperatura powietrza może osiągać wartości od 32°C do 35°C, a w nocy od 17°C do 23°C.

Ostrzeżenie 1. stopnia przed burzami

Na dziś (czwartek, 11 lipca) prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć silne opady deszczu od 20 mm do 30 mm oraz porywy wiatru do 80 km/h. Burze mogą pojawiać się od godzin południowych i wczesnych godzin popołudniowych. Lokalnie możliwy grad.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

Bieżący miesiąc