R e k l a m a

II LO włączyło się w akcję Narodowe Czytanie – ZDJĘCIA

-

W poniedziałek w II Liceum Ogólnokształcącym w Bochni uczniowie i nauczyciele przyłączyli się do ósmej edycji ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie.

Akcja zapoczątkowana w 2012 roku przez prezydenta RP cieszy się ogromnym zainteresowaniem i służy zachęcaniu do poznania wielkich dzieł literatury polskiej oraz promowaniu czytania. Została zainicjowana wspólną lekturą „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza. Na obecne, ósme Narodowe Czytanie, para prezydencka wybrała osiem polskich nowel.

Młodzież II LO wspólnie z nauczycielami poświęciła na czytanie 10 minut każdej lekcji. Społeczność szkolna miała okazję zapoznać się m.in. z takimi utworami jak: „Dym” Marii Konopnickiej, „Katarynka” Bolesława Prusa, „Sachem” Henryka Sienkiewicza, czy „Rozdziobią nas kruki i wrony…” Stefana Żeromskiego.

Mamy nadzieję, że literatura – tak niezwykle klasyczna, ale z drugiej strony napisana przez tak wielkie postaci historii polskiej literatury – była dla wszystkich prawdziwą przyjemnością, a w wielu przypadkach także okazją do przypomnienia lektur szkolnych – mówią organizatorki.

Szkolnymi koordynatorkami akcji były: Beata Kołodziej, Katarzyna Matras i Elżbieta Zagórska.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

Bieżący miesiąc