Tenis. Antek ma 11 lat i już otrzymał powołanie do kadry

-

Antoni Kasperski znalazł się w gronie wyróżnionych tenisistów, a do tego otrzymał powołanie do kadry narodowej Polskiego Związku Tenisowego. Jest uczniem Szkoły Podstawowej nr 1 w Bochni i bratem Wojtka Kasperskiego – przyszłorocznego maturzysty z I LO i wielokrotnego medalisty mistrzostw Polski.

Przygodę z tenisem rozpoczął pięć lat temu, a po raz pierwszy w rankingu Polskiego Związku Tenisowego znalazł się w 2017 roku zajmując wtedy 407. lokatę. Od tego momentu piął się w górę. Ubiegły sezon letni zakończył na 166. miejscu w rankingu młodych tenisistów. W czerwcu bieżącego roku był na 82. pozycji, a po tegorocznych wakacjach zanotował olbrzymi skok w rankingu i awansował na 20. miejsce w klasyfikacji skrzatów PZT.

Początek wakacji był dla Antka Kasperskiego bardzo pracowity. Już w ostatnim tygodniu czerwca wystąpił w Mistrzostwach Polski Skrzatów (do lat 12) w Kołobrzegu. Przeszedł dwustopniowe eliminacje i wystąpił w głównej drabince turnieju, w którym dotarł do drugiej rundy zawodów. Po godzinnej walce z piątym tenisistą w kraju Antonim Wieczorkiem z KS Górnik Bytom musiał przerwać mecz ze względu na ból w stawie barkowym (2:5, ret.).

W lipcu wystartował w trzech ogólnopolskich turniejach kwalifikacyjnych, które odbyły się w Sopocie, Zabrzu i Rudzie Śląskiej. Najlepszy wynik zanotował w Zabrzu, gdzie wygrywając trzy pojedynki zapewnił sobie miejsce w fazie finałowej.

W sierpniu Antek również odnosił sukcesy na ogólnopolskich turniejach tenisowych. Trzykrotnie zwyciężył w grze deblowej, dwa razy zajął trzecie miejsce w singlu. Najwięcej emocji dostarczył finał Ogólnopolskiego Turnieju Klasyfikacyjnego w Muszynie, w którym zmierzył się z szesnastym tenisistą w Polsce Wiktorem Jeżem z SST Fakro Nowy Sącz. Debiutował również w międzynarodowym turnieju Tennis Europe U12 organizowanym w Krakowie.

Dotychczasowe wyniki Antka wyraźnie pokazują, że robi stałe postępy. Wysoka lokata w klasyfikacji polskich tenisistów do lat 12 i 5. miejsce w roczniku 2008, które zanotował we wrześniu sprawiły, że Antek otrzymał powołanie do kadry narodowej.

Decydujący wpływ na powołanie syna miały bardzo dobre wyniki sportowe w ostatnich trzech miesiącach, których Antkowi nie brakowało. Pasmo sukcesów, ciężka praca i zaangażowanie na treningach przyniosły rezultat – cieszy się tata sportowca, Artur Kasperski, dodając, że powołanie do kadry otrzymało 5 najlepszych 11-letnich polskich tenisistów.

Teraz przed Antkiem konsultacja kadry narodowej PZT w tenisie, która 21-28 września odbędzie się w Cetniewie.

PODOBNE ARTYKUŁY

R e k l a m a

NAJNOWSZE

Pożar stolarni w Gawłowie. Ogień gasiło 14 zastępów strażaków

14 zastępów straży pożarnej brało udział w akcji gaśniczej prowadzonej dziś od świtu w Gawłowie (gmina Bochnia). W ogniu stanęła miejscowa stolarnia.

Bochnia. Ruch okrężny przy komendzie straży pożarnej już za kilka miesięcy? – WIDEO

Możliwe, że już w I kwartale przyszłego roku na jednym z najbardziej ruchliwych skrzyżowań w mieście zostanie wprowadzony tymczasowy ruch okrężny. Jeśli...

Bochnia. 17-latka potrącona na pasach

Do wypadku doszło dziś około 14:50 na ul. Bernardyńskiej w Bochni, w sąsiedztwie kościoła "szkolnego". Nastolatka trafiła do szpitala.

Wiśnicz Mały: Wpadł quadem do rowu i złamał nogę

Wypadek w Wiśniczu Małym. We wtorek wieczorem 35-letni kierowca quada wjechał tam do przydrożnego rowu i doznał złamania nogi.

Miejskie Przedszkole nr 3 zyska nazwę „Górniczy Kącik”?

W programie najbliższej sesji Rady Miasta Bochnia jest projekt uchwały w sprawie zmiany nazwy Miejskiego Przedszkola nr 3 przy ul. Kącik 7....

Artykuły promocyjne

Stanisław Bukowiec: Podziękowanie dla Wyborców

Szanowni Państwo! Za nami wybory parlamentarne, w których wzięła udział rekordowa (61,74%) liczba Polaków,...

Ryszard Drożdżak. Podziękowanie dla Wyborców

Szanowni Państwo, wybory parlamentarne za nami. Bardzo pozytywnie zaskoczyła mnie duża ilość osób...

Rzezawa. Bezpłatne szkolenia dla mieszkańców

Jesteś mieszkańcem Gminy Rzezawa? Weź udział w bezpłatnych szkoleniach w jednej z siedmiu specjalizacji:

Pierwszy zielony dach w Bochni powstał na os. Panorama

Na rozrastającym się osiedlu Panorama we wschodniej części miasta pojawił się pierwszy w Bochni obiekt, na którym...

Ogłoszenia

CO? GDZIE? KIEDY?

październik, 2019

27paź17:0025-lecie Orkiestry Baczków

28paź19:30Spotkanie z Robertem Makłowiczem

31paźCały dzieńSesja Rady Miasta

31paź19:0022:00Zaduszki Muzyczne

Więcej wydarzeń
19,608FaniLubię
650ObserwującyObserwuj
X