Tenis. Antek ma 11 lat i już otrzymał powołanie do kadry

-

Antoni Kasperski znalazł się w gronie wyróżnionych tenisistów, a do tego otrzymał powołanie do kadry narodowej Polskiego Związku Tenisowego. Jest uczniem Szkoły Podstawowej nr 1 w Bochni i bratem Wojtka Kasperskiego – przyszłorocznego maturzysty z I LO i wielokrotnego medalisty mistrzostw Polski.

Przygodę z tenisem rozpoczął pięć lat temu, a po raz pierwszy w rankingu Polskiego Związku Tenisowego znalazł się w 2017 roku zajmując wtedy 407. lokatę. Od tego momentu piął się w górę. Ubiegły sezon letni zakończył na 166. miejscu w rankingu młodych tenisistów. W czerwcu bieżącego roku był na 82. pozycji, a po tegorocznych wakacjach zanotował olbrzymi skok w rankingu i awansował na 20. miejsce w klasyfikacji skrzatów PZT.

Początek wakacji był dla Antka Kasperskiego bardzo pracowity. Już w ostatnim tygodniu czerwca wystąpił w Mistrzostwach Polski Skrzatów (do lat 12) w Kołobrzegu. Przeszedł dwustopniowe eliminacje i wystąpił w głównej drabince turnieju, w którym dotarł do drugiej rundy zawodów. Po godzinnej walce z piątym tenisistą w kraju Antonim Wieczorkiem z KS Górnik Bytom musiał przerwać mecz ze względu na ból w stawie barkowym (2:5, ret.).

W lipcu wystartował w trzech ogólnopolskich turniejach kwalifikacyjnych, które odbyły się w Sopocie, Zabrzu i Rudzie Śląskiej. Najlepszy wynik zanotował w Zabrzu, gdzie wygrywając trzy pojedynki zapewnił sobie miejsce w fazie finałowej.

W sierpniu Antek również odnosił sukcesy na ogólnopolskich turniejach tenisowych. Trzykrotnie zwyciężył w grze deblowej, dwa razy zajął trzecie miejsce w singlu. Najwięcej emocji dostarczył finał Ogólnopolskiego Turnieju Klasyfikacyjnego w Muszynie, w którym zmierzył się z szesnastym tenisistą w Polsce Wiktorem Jeżem z SST Fakro Nowy Sącz. Debiutował również w międzynarodowym turnieju Tennis Europe U12 organizowanym w Krakowie.

Dotychczasowe wyniki Antka wyraźnie pokazują, że robi stałe postępy. Wysoka lokata w klasyfikacji polskich tenisistów do lat 12 i 5. miejsce w roczniku 2008, które zanotował we wrześniu sprawiły, że Antek otrzymał powołanie do kadry narodowej.

Decydujący wpływ na powołanie syna miały bardzo dobre wyniki sportowe w ostatnich trzech miesiącach, których Antkowi nie brakowało. Pasmo sukcesów, ciężka praca i zaangażowanie na treningach przyniosły rezultat – cieszy się tata sportowca, Artur Kasperski, dodając, że powołanie do kadry otrzymało 5 najlepszych 11-letnich polskich tenisistów.

Teraz przed Antkiem konsultacja kadry narodowej PZT w tenisie, która 21-28 września odbędzie się w Cetniewie.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

październik, 2023