R e k l a m a

Tenis. Antek Kasperski powalczy o medal drużynowych mistrzostw Europy U16

-

Antek Kasperski jako reprezentant Polski w pierwszych dniach lutego zagrał w Tennis Europe Winter Cup by Dunlop 2024 – Eliminacje Drużynowych Mistrzostw Europy U16 w Turcji. Polska drużyna przegrała w finale z Hiszpanią, ale to wystarczyło, aby awansować do finałowego turnieju, który już 16 lutego rozpocznie się we Francji.

Narodowa drużyna w składzie: trener Mateusz Czyżewski, Antek Kasperski, Jan Sadzik, Jan Chłodnicki na kortach w tureckim mieście Bursa walczyła o awans do finałowej rywalizacji DME. W turnieju eliminacyjnym uczestniczyło 8 państw: Polska, Szwecja, Hiszpania, Gruzja, Turcja, Bułgaria, Norwegia, Serbia. Każdy pojedynek był rozgrywany w kolejności: singiel, singiel, debel.

Rywalem Polski w pierwszej rundzie był zespół Norwegii, z którym Polska wygrała 3:0. Punkty w singlu zdobyli Jan Chłodnicki i Jan Sadzik, a w deblu Sadzik i Antek Kasperski.

W półfinale chłopcy spotkali się na korcie ze Szwedami, których pokonali 2:1. Mecz dostarczył wielu emocji, bowiem dopiero w deblu chłopcy zapewnili sobie wygraną. Zwycięski punkt zdobył debel Antek Kasperski i Jan Sadzik pokonując szwedzką parę Love Nyqvist i Victora Ryden 6:3, 6:3. Wcześniej w trzysetowych pojedynkach w singlu zwyciężył Sadzik, a Chłodnicki uległ nieznacznie Victorowi Ryden 6:0, 3:6, 2:6.

W finale polscy tenisiści przegrali ze swoimi rówieśnikami z Hiszpanii 1:2, a losy zwycięstwa rywale rozstrzygnęli po dwóch pojedynkach singlowych. Najpierw Jan Chłodnicki uległ Tito Chavez 4:6, 1:6, potem Jan Sadzik musiał uznać wyższość Valentina Gonzalez-Galino 5:7, 7(1):6, 3:6. Przy stanie 0:2, trener do debla wystawił Antka Kasperskiego i Janka Chłodnickiego, którzy w super-tibreaku zdobyli punkt dla swojej drużyny zwyciężając 4:2, 2:4, 7-10.

Pomimo przegranej nasza reprezentacja młodzieżowa awansując do finału eliminacji zapewniła sobie awans do finałowego turnieju. Kadra narodowa U16 razem z Antkiem powalczy o medal w finałowym turnieju drużynowych mistrzostw Europy U16, który już 16 lutego rozpocznie się w Ronchin we Francji.

To było niesamowite przeżycie, duże doświadczenie oraz zaszczyt móc reprezentować Polskę na zawodach tenisowych takiej rangi. Tworzymy naprawdę świetną drużynę, dlatego wierzę, że we Francji odniesiemy sukces – uważa Antek Kasperski.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

Bieżący miesiąc