Tenis. Srebrny medal Antoniego Kasperskiego w turnieju deblowym

-

W styczniu Antoni Kasperski, uczeń I Liceum Ogólnokształcącego w Bochni, zawodnik KT „Błonia Kraków”, zdobył srebrny medal podczas turnieju deblowego w ramach Halowych Mistrzostw Polski Kadetów w Tenisie.

W zawodach rozgrywanych w Toruniu, bochnianin zagrał w grze podwójnej ze swoim klubowym kolegą Janem Sadzikiem. W pierwszej rundzie wygrali z duetem Piasek Igor/Podczaszy Szymon 7:5, 6:3. W „ćwiartce” pewnie pokonali parę Kilian Alex/Kosek Karol 6:1, 6:0. W półfinale również bez straty seta zwyciężyli z Kiełb Dawid/Owramko Mikołaj 6:0, 6:2 i stało się jasne, że powalczą o mistrzostwo Polski.

Finał dostarczył wiele emocji. Po wyrównanej walce, w super tie-breaku lepiej zaprezentowali się jednak przeciwnicy – Rytelewski Hugo Paweł/ Werbliński Jan 6:3, 6:7(3), [10:7].

W grze pojedynczej Antek zakończył swój udział w ćwierćfinale, gdzie musiał uznać wyższość późniejszego wicemistrza Polski Jana Urbańskiego (Legia Tenis Warszawa) 5:7, 2:6.

Wyniki Antoniego Kasperskiego w deblu w MP U-16:

I runda: Kasperski Antek /Sadzik Jan – Piasek Igor/Podczaszy Szymon 7:5, 6:3
¼ finału: Kasperski Antek /Sadzik Jan – Kilian Alex/Kosek Karol 6:1, 6:0
½ finału:Kasperski Antek /Sadzik Jan – Kiełb Dawid/Owramko Mikołaj 6:0, 6:2
finał: Kasperski Antek /Sadzik Jan – Rytelwski Hugo Paweł/ Werbliński Jan 6:3, 6:7(3), [10:7].