R e k l a m a

Wzmożone kontrole rowerzystów: 20 wykroczeń, 7 pijanych!

-

W miniony weekend policjanci z bocheńskiej drogówki przeprowadzili akcję ukierunkowaną na eliminowanie wykroczeń popełnianych przez kierujących rowerami. W trakcie działań policjanci ujawnili 20 wykroczeń i zatrzymali 7 nietrzeźwych rowerzystów.

Od piątku 13 września przez trzy kolejne dni policjanci wydziału ruchu drogowego prowadzili wzmożone działania wymierzone w eliminowanie wykroczeń popełnianych przez rowerzystów, a także dbali o bezpieczeństwo kierujących jednośladami piętnując wszelkie nieprawidłowe zachowania i wykroczenia popełniane wobec rowerzystów przez kierujących innymi pojazdami. 

Policjanci zwracali szczególna uwagę na wszelkie nieprawidłowe zachowania kierujących rowerami, a w szczególności: przejeżdżanie przez przejścia dla pieszych, niestosowanie się do sygnalizacji świetlnej, nieostrożne wjeżdżanie na jezdnię zza przeszkody lub pojazdów, czy też na jazdę rowerem wzdłuż po chodniku. W trakcie kontroli policjanci sprawdzali stan techniczny rowerów, ich obowiązkowe wyposażenie, a kierujących badali na zawartość alkoholu w organizmie.

Efekty działań bocheńskich policjantów to ujawnienie 20 wykroczeń popełnionych przez rowerzystów, w tym 10 związanych z niewłaściwym wyposażeniem i stanem technicznym rowerów. Policjanci zatrzymali też aż 7 nietrzeźwych kierujących rowerami, z których rekordzista miał ponad 2 promile i czynny zakaz kierowania pojazdami w tym też jednośladami.    

Rowerzyści są szczególnie narażeni na doznanie poważnych obrażeń w wyniku wypadku. Poza nietrzeźwymi rowerzystami ogromnym zagrożeniem dla wszystkich użytkowników ruchu są również jeżdżący po zmroku bez wymaganego oświetlenia oraz przejeżdżający po przejściach dla pieszych cykliści.

Przypominamy, że rowerzysta, który znajduje się w stanie po spożyciu alkoholu zostanie ukarany mandatem w wysokości od 300 do 500 złotych. Osobie, która jedzie rowerem w stanie nietrzeźwości (powyżej 0,5 promila alkoholu we krwi) grozi mandat w wysokości 500 złotych.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

Bieżący miesiąc