Rewitalizacja. Pierwszy etap ma już prawie 9 miesięcy poślizgu

-

Remonty ul. Solnej, Sutoris, Dominikańskiej i pl. św. Kingi prowadzone w ramach rewitalizacji centrum Bochni pierwotnie miały zakończyć się 20 grudnia 2018 roku. Później ogłoszono, że nowym terminem będzie 31 sierpnia 2019 r. Prace jednak nadal trwają, a nowego terminu zakończenia robót nie ma.

Przypomnijmy: rewitalizację centrum Bochni, czyli zadanie „Rynek OD-NOWA”, podzielono na trzy etapy. Pierwszy z etapów obejmuje ul. Solną, ul. Sutoris, ul. Dominikańską, pl. św. Kingi i badania archeologiczne na płycie Rynku. Pierwotnym terminem wykonania tego etapu był 20 grudnia 2018 r.

Prawie 9 miesięcy poślizgu

Drugi etap to ul. Wąska i Rynek z pierzejami północną, południową i wschodnią z terminem do 31 grudnia 2019 r. Natomiast trzeci etap, czyli ul. Wolnica i ul. Mickiewicza, ma być wykonany do 15 maja 2020 r.

Plac budowy został przekazany wykonawcy 3 października 2018 r., a 5 listopada wykonawca uzyskał pozwolenie konserwatorskie i rozpoczęto prace przy pierwszym etapie tej inwestycji.

Termin już przesuwano

W lutym br., podczas sesji rady miasta, zastępca burmistrza Bochni Robert Cerazy poinformował, że termin dla pierwszego etapu zadania wydłużono aneksem z 20.12.2018 na 31.08.2019.

Pierwszy etap zostanie zakończony do 31 sierpnia. Z tym, że ulice kończymy wcześniej, w tym m.in. ul. Solną, pl. św. Kingi. Nawierzchnie będą już gotowe w kwietniu, maju. (Później) będą tam jeszcze trwały prace uzupełniające – powiedział podczas lutowej sesji Robert Cerazy.

Nowego harmonogramu nie ma

31 sierpnia minął, a prace przy pierwszym etapie zadania „Rynek OD-NOWA” nadal trwają.

W tej chwili to (harmonogram – przyp. red.) się krystalizuje. Niebawem poinformujemy państwa jakie są terminy. Najpierw do użytku zostanie otwarta ul. Dominikańska, ul. Solna i ul. Sutoris. Teraz zostaną jeszcze zainstalowane elementy małej architektury, meble miejskie i zieleń. To wszystko będzie stanowiło całość tego zadania – powiedział w rozmowie z Bochnianin.pl Robert Cerazy, zastępca burmistrza Bochni.

Chcemy oddać ten teren pieszym i kierowcom. To kompromis pomiędzy zwolennikami całkowitego wyeliminowania ruchu samochodowego a tymi, którzy chcą dopuszczenia ruchu pojazdów. Trzeba również pamiętać o właścicielach prywatnych nieruchomości i tych, którzy prowadzą w centrum usługi. W wyznaczonych godzinach będą mogli wjechać, ale generalnie w niedziele, święta i w weekendy od godzin popołudniowych nie będzie już można wjechać do tych przestrzeni. Oczywiście za wyjątkiem postoju taksówek, który czasowo będzie na ul. Dominikańskiej – dodał Robert Cerazy.

PODOBNE ARTYKUŁY

R e k l a m a

NAJNOWSZE

Pożar stolarni w Gawłowie. Ogień gasiło 14 zastępów strażaków

14 zastępów straży pożarnej brało udział w akcji gaśniczej prowadzonej dziś od świtu w Gawłowie (gmina Bochnia). W ogniu stanęła miejscowa stolarnia.

Bochnia. Ruch okrężny przy komendzie straży pożarnej już za kilka miesięcy? – WIDEO

Możliwe, że już w I kwartale przyszłego roku na jednym z najbardziej ruchliwych skrzyżowań w mieście zostanie wprowadzony tymczasowy ruch okrężny. Jeśli...

Bochnia. 17-latka potrącona na pasach

Do wypadku doszło dziś około 14:50 na ul. Bernardyńskiej w Bochni, w sąsiedztwie kościoła "szkolnego". Nastolatka trafiła do szpitala.

Wiśnicz Mały: Wpadł quadem do rowu i złamał nogę

Wypadek w Wiśniczu Małym. We wtorek wieczorem 35-letni kierowca quada wjechał tam do przydrożnego rowu i doznał złamania nogi.

Miejskie Przedszkole nr 3 zyska nazwę „Górniczy Kącik”?

W programie najbliższej sesji Rady Miasta Bochnia jest projekt uchwały w sprawie zmiany nazwy Miejskiego Przedszkola nr 3 przy ul. Kącik 7....

Artykuły promocyjne

Stanisław Bukowiec: Podziękowanie dla Wyborców

Szanowni Państwo! Za nami wybory parlamentarne, w których wzięła udział rekordowa (61,74%) liczba Polaków,...

Ryszard Drożdżak. Podziękowanie dla Wyborców

Szanowni Państwo, wybory parlamentarne za nami. Bardzo pozytywnie zaskoczyła mnie duża ilość osób...

Rzezawa. Bezpłatne szkolenia dla mieszkańców

Jesteś mieszkańcem Gminy Rzezawa? Weź udział w bezpłatnych szkoleniach w jednej z siedmiu specjalizacji:

Pierwszy zielony dach w Bochni powstał na os. Panorama

Na rozrastającym się osiedlu Panorama we wschodniej części miasta pojawił się pierwszy w Bochni obiekt, na którym...

Ogłoszenia

CO? GDZIE? KIEDY?

październik, 2019

27paź17:0025-lecie Orkiestry Baczków

28paź19:30Spotkanie z Robertem Makłowiczem

31paźCały dzieńSesja Rady Miasta

31paź19:0022:00Zaduszki Muzyczne

Więcej wydarzeń
19,608FaniLubię
650ObserwującyObserwuj
X