R e k l a m a

Rewitalizacja. Pierwszy etap ma już prawie 9 miesięcy poślizgu

-

Remonty ul. Solnej, Sutoris, Dominikańskiej i pl. św. Kingi prowadzone w ramach rewitalizacji centrum Bochni pierwotnie miały zakończyć się 20 grudnia 2018 roku. Później ogłoszono, że nowym terminem będzie 31 sierpnia 2019 r. Prace jednak nadal trwają, a nowego terminu zakończenia robót nie ma.

Przypomnijmy: rewitalizację centrum Bochni, czyli zadanie „Rynek OD-NOWA”, podzielono na trzy etapy. Pierwszy z etapów obejmuje ul. Solną, ul. Sutoris, ul. Dominikańską, pl. św. Kingi i badania archeologiczne na płycie Rynku. Pierwotnym terminem wykonania tego etapu był 20 grudnia 2018 r.

Prawie 9 miesięcy poślizgu

Drugi etap to ul. Wąska i Rynek z pierzejami północną, południową i wschodnią z terminem do 31 grudnia 2019 r. Natomiast trzeci etap, czyli ul. Wolnica i ul. Mickiewicza, ma być wykonany do 15 maja 2020 r.

Plac budowy został przekazany wykonawcy 3 października 2018 r., a 5 listopada wykonawca uzyskał pozwolenie konserwatorskie i rozpoczęto prace przy pierwszym etapie tej inwestycji.

Termin już przesuwano

W lutym br., podczas sesji rady miasta, zastępca burmistrza Bochni Robert Cerazy poinformował, że termin dla pierwszego etapu zadania wydłużono aneksem z 20.12.2018 na 31.08.2019.

Pierwszy etap zostanie zakończony do 31 sierpnia. Z tym, że ulice kończymy wcześniej, w tym m.in. ul. Solną, pl. św. Kingi. Nawierzchnie będą już gotowe w kwietniu, maju. (Później) będą tam jeszcze trwały prace uzupełniające – powiedział podczas lutowej sesji Robert Cerazy.

Nowego harmonogramu nie ma

31 sierpnia minął, a prace przy pierwszym etapie zadania „Rynek OD-NOWA” nadal trwają.

W tej chwili to (harmonogram – przyp. red.) się krystalizuje. Niebawem poinformujemy państwa jakie są terminy. Najpierw do użytku zostanie otwarta ul. Dominikańska, ul. Solna i ul. Sutoris. Teraz zostaną jeszcze zainstalowane elementy małej architektury, meble miejskie i zieleń. To wszystko będzie stanowiło całość tego zadania – powiedział w rozmowie z Bochnianin.pl Robert Cerazy, zastępca burmistrza Bochni.

Chcemy oddać ten teren pieszym i kierowcom. To kompromis pomiędzy zwolennikami całkowitego wyeliminowania ruchu samochodowego a tymi, którzy chcą dopuszczenia ruchu pojazdów. Trzeba również pamiętać o właścicielach prywatnych nieruchomości i tych, którzy prowadzą w centrum usługi. W wyznaczonych godzinach będą mogli wjechać, ale generalnie w niedziele, święta i w weekendy od godzin popołudniowych nie będzie już można wjechać do tych przestrzeni. Oczywiście za wyjątkiem postoju taksówek, który czasowo będzie na ul. Dominikańskiej – dodał Robert Cerazy.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

Bieżący miesiąc