Piątek: Eko-akcja na osiedlach Niepodległości i Windakiewicza

-

20 września na terenie zielonej siłowni „Junior Senior” w okolicy Miejskiego Przedszkola nr 1 w Bochni odbędzie się edukacyjno-integracyjne wydarzenie w zakresie gospodarki odpadami, skierowane przede wszystkim do mieszkańców osiedli Niepodległości i Windakiewicza.

W godzinach od 12:00 do 18:00 na terenie zielonej siłowni (osiedle Niepodległości) odbędą się zajęcia edukacyjne dla dzieci i młodzieży. Rozstrzygnięty zostanie również konkursu „Zabawka z recyklingu” organizowany przez Urząd Miasta Bochnia dla uczniów bocheńskich podstawówek. Na konkurs wpłynęło 34 prace, z których 6 nagrodzono.

Ponadto na obu osiedlach podstawione zostaną specjalne kontenery na elektroodpady oraz puszki aluminiowe. Każdy mieszkaniec, który przyniesie ze sobą w/w odpady będzie mógł zabrać ze sobą roślinkę – skrzydłokwiat, oczyszczający powietrze. 

Przy wydawaniu roślin będzie obowiązywała zasada:

1) 1 elektroodpad = 1 roślinka
2) minimum 5 puszek = 1 roślinka
3) dla 1 osoby przewidziana jest 1 roślinka

Specjalne kontenery na elektroodpady oraz puszki aluminiowe zostaną podstawione:

– na osiedlu Niepodległości w godz. 12:00 – 18:00 (przy dojeździe do Miejskiego Przedszkola nr 1), 
– na osiedlu Windakiewicza w godz. 16:00 – 18:00 (na parking powyżej bloku nr 24).

Lista zbieranych elektroodpadów – sprzęt RTV, AGD:

  • kompletny,
  • niezniszczony,
  • niezdewastowany,
  • nierozbity,
  • nieopakowany w folie i pudełka tekturowe,
  • niezawierający baterii w środku (np. piloty bez baterii, telefony bez baterii, zabawki dziecięce bez baterii, drobne AGD bez baterii).

Lista elektroodpadów, których nie należy przynosić: tonerów, żarówek, świetlówek, elementów obudów pochodzących ze sprzętów (odpady do utylizacji, trzeba za nie zapłacić), kabli, światłowodów i baterii.

Wydarzenie pod nazwą „ZaGOZpodarujmy osiedla Niepodległości i Windakiewicza” stanowić ma informację o czekających zagrożeniach i sposobach radzenia sobie z nimi.

Podjęte działania pozwolą zwiększyć świadomość istnienia problemów i rozwiązań związanych z nowoczesną gospodarką komunalną oraz zorganizować i zintegrować osoby zainteresowane współtworzeniem systemu potrzebnego do bardziej wydajnej gospodarki odpadami.

Zadanie realizowane jest w ramach Budżetu Obywatelskiego na 2019 rok.

PODOBNE ARTYKUŁY

NAJNOWSZE

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

sierpień, 2022

X