W Bochni manifestowali przeciwko aborcji – WIDEO i ZDJĘCIA

-

W piątkowe popołudnie na pl. gen. Okulickiego w Bochni Fundacja Życie i Rodzina oraz Fundacja „Pro-prawo do życia” zorganizowały manifestację antyaborcyjną. Były transparenty ze zdjęciem martwego płodu, antyaborcyjny przekaz z megafonu i różaniec, do którego dołączyło kilkoro mieszkańców Bochni.

Nieprzypadkowo manifestację zorganizowano w czasie kampanii wyborczej.

Nasze działania prowadzimy przez cały rok, ale faktycznie jesteśmy w trakcie kampanii wyborczej. Dzisiaj jadąc przez Bochnię mogłem zauważyć jak dużo jest wyborczych plakatów. Kwestia prawnej ochrony życia, zakazu aborcji, naszej ustawy #ZatrzymajAborcję, która jest zamrożona w Sejmie od ponad roku jest jedną z najważniejszych spraw do rozwiązania w parlamencie. Dlatego chcemy o tym przypominać zwłaszcza w trakcie kampanii wyborczej powiedział w rozmowie z Bochnianin.pl Grzegorz Frejno z Fundacji Życie i Rodzina.

Stracili cierpliwość do rządzących

Już dawno straciliśmy cierpliwość do ugrupowań parlamentarnych, które są bierne względem naszego projektu. Zwłaszcza Prawo i Sprawiedliwość, które będąc w opozycji zawsze wszystkie projekty ustaw pro-life popierało, a w momencie, gdy utworzyło samodzielny rząd najpierw odrzuciło ustawę „Stop Aborcji”, teraz zamroziło nasz projekt #ZatrzymajAborcję, który składaliśmy m.in. z poparciem kościoła katolickiego. To ignorowanie głosu kościoła przez partię rządzącą i głosu ponad 830 tys. obywateli, którzy podpisali się pod naszym projektem. Została utworzona podkomisja, która zebrała się tylko raz, żeby ustalić przewodniczącego i skład, i tak od roku nic dalej się nie dzieje – przyznał Grzegorz Frejno.

Na pewno są w PiS pojedynczy posłowie, którzy głosowali za życiem. Udzielali się, ale nie byli w stanie przebić się przez partyjny beton. Jest Konfederacja, której jednym z postulatów jest zakaz aborcji. Wśród innych komitetów chyba nie pojawiają się takie głosy albo są na tyle niszowe, że nie są przeze mnie dostrzegane – dodał przedstawiciel Fundacji Życie i Rodzina.

Plakaty z martwym płodem

Grzegorz Frejno zaznaczył, że Fundacja Życie i Rodzina manifestuje swoje postulaty w Bochni po raz pierwszy. Na miejsce wybrano pl. gen. Okulickiego, czyli bezpośrednie sąsiedztwo przedszkola i szkoły muzycznej. Na transparencie było drastyczne zdjęcie martwego płodu z 11 tygodnia ciąży. Przesada? Według przedstawiciela Fundacji Życie i Rodzina „nie”.

Nasz przekaz kierowany jest przede wszystkim do osób dorosłych, im przede wszystkim chcemy uświadamiać czym jest aborcja. Dzieci do ok. 5-6 roku życia w ogóle nie zwracają uwagi na nasze banery, a ze starszymi dziećmi można już w łagodny sposób porozmawiać. Jest to duży problem społeczny i nie uważam, że słusznym jest odcinanie dzieci barierą niewiedzy, nieuświadamianie ich w ogóle odnośnie tego co dzieje się w polskich szpitalach, na świecie – argumentuje Grzegorz Frejno.

Miejsca manifestacji nie wybraliśmy ze względu na to, że obok jest przedszkole, tylko jest to centrum miasta, dużo aut przejeżdża, przechodniów przechodzi. Naszym celem jest organizowanie pikiet w takich miejscach, w których jak najwięcej osób będzie w stanie zobaczyć nasz przekaz – podkreślił.

Aborcja i homoseksualizm

Głównym postulatem organizatorów piątkowej akcji jest obrona życia od zapłodnienia, ale działalność Fundacji Życie i Rodzina dotyczy też homoseksualizmu.

Jesteśmy tu, aby pokazywać prawdę o aborcji. Prawna ochrona życia od poczęcia jest naturalnym postulatem, z którym dzisiaj stoimy. Wśród działań naszej fundacji są również wystawy i pikiety „Stop dewiacji”, które sprzeciwiają się promocji homoseksualizmu w przestrzeni publicznej. Bierzemy też udział w kontrach do parad równości, np. ostatnio byliśmy w Katowicach, gdzie szliśmy z transparentem pokazującym statystyki odnośnie współczynnika pedofilii w odniesieniu do homoseksualistów, który jest znacznie wyższy względem reszty społeczeństwa i tak samo jeśli chodzi o przestępczość – powiedział Grzegorz Frejno.

PODOBNE ARTYKUŁY

R e k l a m a

NAJNOWSZE

Pożar stolarni w Gawłowie. Ogień gasiło 14 zastępów strażaków

14 zastępów straży pożarnej brało udział w akcji gaśniczej prowadzonej dziś od świtu w Gawłowie (gmina Bochnia). W ogniu stanęła miejscowa stolarnia.

Bochnia. Ruch okrężny przy komendzie straży pożarnej już za kilka miesięcy? – WIDEO

Możliwe, że już w I kwartale przyszłego roku na jednym z najbardziej ruchliwych skrzyżowań w mieście zostanie wprowadzony tymczasowy ruch okrężny. Jeśli...

Bochnia. 17-latka potrącona na pasach

Do wypadku doszło dziś około 14:50 na ul. Bernardyńskiej w Bochni, w sąsiedztwie kościoła "szkolnego". Nastolatka trafiła do szpitala.

Wiśnicz Mały: Wpadł quadem do rowu i złamał nogę

Wypadek w Wiśniczu Małym. We wtorek wieczorem 35-letni kierowca quada wjechał tam do przydrożnego rowu i doznał złamania nogi.

Miejskie Przedszkole nr 3 zyska nazwę „Górniczy Kącik”?

W programie najbliższej sesji Rady Miasta Bochnia jest projekt uchwały w sprawie zmiany nazwy Miejskiego Przedszkola nr 3 przy ul. Kącik 7....

Artykuły promocyjne

Stanisław Bukowiec: Podziękowanie dla Wyborców

Szanowni Państwo! Za nami wybory parlamentarne, w których wzięła udział rekordowa (61,74%) liczba Polaków,...

Ryszard Drożdżak. Podziękowanie dla Wyborców

Szanowni Państwo, wybory parlamentarne za nami. Bardzo pozytywnie zaskoczyła mnie duża ilość osób...

Rzezawa. Bezpłatne szkolenia dla mieszkańców

Jesteś mieszkańcem Gminy Rzezawa? Weź udział w bezpłatnych szkoleniach w jednej z siedmiu specjalizacji:

Pierwszy zielony dach w Bochni powstał na os. Panorama

Na rozrastającym się osiedlu Panorama we wschodniej części miasta pojawił się pierwszy w Bochni obiekt, na którym...

Ogłoszenia

CO? GDZIE? KIEDY?

październik, 2019

27paź17:0025-lecie Orkiestry Baczków

28paź19:30Spotkanie z Robertem Makłowiczem

31paźCały dzieńSesja Rady Miasta

31paź19:0022:00Zaduszki Muzyczne

Więcej wydarzeń
19,608FaniLubię
650ObserwującyObserwuj
X