Futsal. BSF Bochnia wraca do I ligi. W niedzielę inauguracja sezonu

-

Po czterech latach BSF ABJ Bochnia wraca do I ligi! Bocheński zespół rozpocznie sezon 2019/20 od domowego spotkania z zespołem KS Gradear Futsal Team Brzeg. Rozegrane zostanie ono w najbliższą niedzielę 22.09. o godz. 17.00 na Hali Widowiskowo-sportowej przy ul. ks. J. Poniatowskiego 32. Wstęp wolny!

BSF liczy na dobry start rozgrywek. Trener Marcin Waniczek do dyspozycji będzie miał prawdopodobnie dwunastu zawodników. Pod znakiem zapytania stoi jedynie występ Wasyla Kefy oraz Oleksieja Bakaliaryka.

W przedsezonowych sparingach drużyna odniosła dwa zwycięstwa pokonując I-ligowy GKS Futsal Nowiny 5-1 oraz II-ligowy AZS UEK Kraków 4-1 i dwukrotnie przegrała, najpierw z Ekstraklasową Gwiazdą Ruda Śląska 3-9, a następnie 2-4 z I-ligowym Heiro Rzeszów.

Pierwszym rywalem ekipy z Bochni będzie KS Gredar Futsal Team Brzeg. Drużyna, której siedzibą jest położone w województwie opolskim miasto Brzeg, powstała, podobnie jak BSF ABJ Bochnia, w 2012 r. W I lidze Gredar występuje od trzech sezonów i zajął w tym czasie 11., 8., a w poprzedniej edycji 7. miejsce. Zauważyć można więc powolny, ale systematyczny postęp. Obecny trener Jarosław Patałuch w poprzednim sezonie najpierw utrzymał zespół przed spadkiem po słabym początku, a teraz ma walczyć o miejsce w czołówce. Przed sezonem kadrę wzmocniło kilku zawodników znanych z występów w Orle Acanie Jelcz-Laskowice.

W niedzielę okaże się, który zespół udanie rozpocznie sezon.

PODOBNE ARTYKUŁY

NAJNOWSZE

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

sierpień, 2022

X