R e k l a m a

Wybory. Kandydat z Bochni zbulwersował współuczestników debaty. Mówił o „homosiach” i „zboczeńcach”

-

W czwartek wieczorem w Tarnowie odbyła się debata przedwyborcza przedstawicieli pięciu komitetów, które wystawiają kandydatów do sejmu w okręgu 15 (Bochnia, Brzesko, Dąbrowa Tarnowska, Proszowice, Tarnów, Wieliczka). Uczestniczył w niej Radosław Macoń – bocheński kandydat Konfederacji, który pod koniec programu zbulwersował współuczestników debaty, dziennikarzy oraz część zgromadzonej na sali publiczności.

W debacie udział wzięli:

Urszula Augustyn – KKW Koalicja Obywatelska
Jacek Jabłoński – KW Sojusz Lewicy Demokratycznej
Stanisław Sorys – KW Polskie Stronnictwo Ludowe
Radosław Macoń – KW Konfederacja Wolność i Niepodległość
Józefa Szczurek- Żelazko – KW Prawo i Sprawiedliwość;

Debatę poprowadzili Agnieszka Wrońska (Radio Kraków) i Paweł Sroka (TVP Kraków).

Fot. screen www.krakow.tvp.pl

Radosław Macoń od początku zaskakiwał współuczestników spotkania i prowadzących – miał przygotowane gadżety: banknot 500-złotowy, tabliczkę z hasłami Konfederacji, teczkę z projektami ustaw, które przekazał minister rządu PiS Józefie Szczurek-Żelazko.

Fot. screen www.krakow.tvp.pl

Gorąco zrobiło się w rundzie, podczas której uczestnicy mogli zadawać sobie pytania wzajemnie. Radosław Macoń otrzymał jedno z nich od Jacka Jabłońskiego, przedstawiciela Lewicy:

– Jaki pan ma program i pana ugrupowanie, żeby promować wśród młodych ludzi zasady tolerancji, poszanowania odmienności i empatii, zrozumienia, tak żeby nie dochodziło do takich sytuacji, że młodzi ludzie palą kukły z podobiznami osób, których nie lubią, albo przyklejają ich zdjęcia na tekturowe trumny albo wręcz sugerują, że kogoś należy pozbawić życia. Co by pan konkretnie zrobił, co pan zamierza zrobić?

Fot. screen www.krakow.tvp.pl

– Konfederacja, jak pan wie, jest za wolnością człowieka. I my wcale nikogo nie zmuszamy do różnych czynności, nie mówimy nikomu… wręcz nawet kochamy homosiów… naprawdę! – rozpoczął R. Macoń.

W sali nastąpiło poruszenie i szmer. – Kogo? – z niedowierzaniem zapytał J. Jabłoński. – Pan się tak wyraża, a wie pan że to jest obraźliwe?

– Nie proszę pana, „homoś” to jest bardzo pieszczotliwe… – odparował R. Macoń.

– Proszę o zachowanie zasad kultury – interweniowała prowadząca Agnieszka Wrońska.

– Nas w konfederacji te sprawy, LGBT które wy promujecie i obnosicie się z tym na ulicach, dla nas to są sprawy, które należy załatwiać w domu – ciągnął Radosław Macoń. – Jak mają młodzi ludzie tolerować, jak wy chodzicie ulicami, robicie ruchy LGBT i niszczycie wartości chrześcijańskie. (…) Czerpiecie z wolności, ale nie o taką wolność nam chodzi.

Fot. screen www.krakow.tvp.pl

Kandydat Konfederacji najbardziej jednak zbulwersował salę w rundzie podsumowań, podczas której pozostali uczestnicy zachęcali do głosowania na swoje ugrupowania. On zrobił to inaczej:

– Ja nie będę państwu mówił na kogo macie głosować. Ja powiem państwu, na kogo NIE powinniście głosować – nie powinniście głosować na tę „bandę czworga”, oni już wszyscy rządzili… – rozpoczął R. Macoń.

– Troszkę więcej kultury… – wtrąciła z dezaprobatą Urszula Augustyn.

– Bardzo proszę… – upominali prowadzący.

– Dlatego nie głosujcie na PiS – bo podniesie wam podatki i zapłaci roszczenia żydowskie – ciągnął niewzruszony kandydat Konfederacji. – Nie głosujcie na Platformę Obywatelską, bo państwo nie może istnieć tylko teoretycznie. Nie głosujcie na Lewicę – nie mogą zboczeńcy wychowywać naszych dzieci

Tu znów nastąpiło wielkie poruszenie na sali: – Naprawdę, niech pan się zacznie kontrolować! – znów odezwała się Urszula Augustyn. Wybił gong kończący czas wypowiedzi, prowadzący próbowali odebrać Maconiowi głos, ale ten jeszcze dokończył: – I nie głosujcie na PSL, bo on pójdzie tam, gdzie wiatr zawieje.

Całą debatę można zobaczyć TUTAJ.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

grudzień, 2023