R e k l a m a

Bochnia. Ogród sensoryczny już gotowy! – ZDJĘCIA

-

W piątek uroczyście otwarto ogród sensoryczny, który powstał przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Bochni. Obiekt powstał dzięki pomocy Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych, które wspiera placówkę, a został sfinansowany z funduszy przyznanych w konkursie sklepów TESCO.

Ogród zmysłów jest przystosowany nie tylko do odpoczynku na łonie natury, ale przede wszystkim do celów terapeutycznych, socjalizujących i edukacyjnych dla osób niewidomych, z zaburzeniami psychofizycznymi czy z niepełnosprawnością intelektualną.

Oprócz funkcji poznawczej będzie też pełnił rolę taką jak ogrody przeznaczone do hortiterapii (ogrodoterapii) – czyli poprzez zabawy edukacyjne pomoże w budowaniu więzi interpersonalnych. Będzie miał też istotny wpływ na strefy: zapachową, wzrokową, słuchową, dotykową i smakową.

W ogrodzie zasadzono m.in. krzewy i drzewka owocowe, dzięki czemu podopieczni będą mogli obserwować roczną wegetację roślin. Oprócz ich podziwiania i obserwowania w czasie owocobrania, uczniowie będą się również mogli rozkoszować smakami owoców, truskawek, malin, porzeczek, aronii i brzoskwiń.

Warto podkreślić, iż ogród sensoryczny jest inicjatywą dyrekcji SOSW, jego pracowników, jak również jednego z rodziców, co zasługuje na uznanie i ogromnie podziękowania.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia