R e k l a m a

Ręczna. Wkrótce w Bochni memoriał Jerzego Widło. Zagrają też drużyny żeńskie!

-

26 października w hali sportowej Zespołu Szkół nr 1 („Mechanik”) odbędzie się IV edycja Memoriału Piłki Ręcznej Oldbojów Jerzego Widło. Turniej organizowany jest dla uczczenia pamięci zmarłego w 2014 roku wychowawcy młodzieży, trenera i pasjonata bocheńskiej piłki ręcznej – Jerzego Widło.

Tegoroczny Memoriał będzie wyjątkowy z kilku powodów:

– weźmie w nim udział rekordowa liczba dziesięciu drużyn,

– po raz pierwszy rywalizować będą zespoły kobiece,

– w turnieju weźmie udział żeńska drużyna z Bochni, co jest szczególnie ważne w kontekście tego, że Pan Jerzy poświęcił bocheńskim piłkarkom ręcznym sporą część swojego życia, osiągając ze swoimi drużynami ogólnopolskie sukcesy – medale Mistrzostw Polski juniorek i awans do drugiej ligi,

– turniej zostanie rozegrany w nowoczesnej hali sportowej Zespołu Szkół nr 1 – szkoły, w której wieloletnim nauczycielem był Jerzy Widło oraz w hali, której wybudowania niestety nie doczekał (chociaż wcześniej, m.in. dzięki Jego staraniom salę gimnastyczną i boiska wybudowano na terenie Szkoły Podstawowej nr 5, w której wówczas był nauczycielem).

Organizatorzy serdecznie zapraszają wszystkich zainteresowanych. Początek turnieju o godzinie 9:00. Szczegółowe informacje (w tym terminarz poszczególnych meczów) już wkrótce na www.bochnianin.pl.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia