R e k l a m a

Ręczna: Wygrana MOSiR z faworytem z Krakowa – ZDJĘCIA

-

W 3. kolejce spotkań II ligi piłki ręcznej mężczyzn zespół MOSiR Bochnia odniósł swoje drugie zwycięstwo w sezonie, pokonując na własnym parkiecie AZS AGH Kraków. Świetne zawody w bramce gospodarzy rozegrał Piotr Sądowicz, a grą w ataku sprawnie kierował najbardziej doświadczony w zespole – Marcin Janas.

Przez pierwszy kwadrans meczu trwała bardzo wyrównana walka, potem bochnianie odskoczyli na kilka bramek i na przerwę schodzili z przewagą dwóch oczek. W drugiej połowie ten dystans udało się jeszcze nieznacznie zwiększyć i utrzymywać. Pewna nerwowość wkradła się w szeregi MOSiR 10 minut przed ostatnim gwizdkiem (m.in. czerwona kartka dla Dobrzańskiego i dodatkowa kara), ale dzięki dobrej postawie bramkarza i utrzymaniu skuteczności w ataku, nie spowodowało to przykrych konsekwencji.

– Cieszymy się bardzo z tej zdobyczy punktowej, bo faworytem w tym spotkaniu na pewno nie byliśmy – ocenił po meczu trener Ryszard Tabor w rozmowie z Bochnianin.pl. – Pokazaliśmy, że potrafimy grać skutecznie, potrafimy grać bardzo ambitnie i mimo trudnych momentów w tym meczu udało nam się zdobyć bramki w kluczowych sytuacjach. Generalnie cały zespół spisał się bardzo dobrze – ocenił szkoleniowiec.

Ryszard Tabor podkreslił: – Myślę, że w tej drużynie jest jeszcze potencjał, by grać dużo, dużo lepiej, właściwie w każdym elemencie. Musimy jeszcze grać szybciej w kontrach, a w ataku pozycyjnym dłużej i z większą cierpliwością, bo nie dysponujemy zawodnikami o potężnym rzucie z drugiej linii – musimy grać grę kombinacyjną, ustawianą opartą na schematach. A to wymaga trochę czasu.

MOSiR Bochnia – AZS AGH Kraków 33:27 (15:13)

Bramki dla Bochni: Lubowicki 9, Janas 6, Grzesik 5, Dobrzański 4, Gabiga 3, Dziedzic 3, Wolnik 2, Kondela 1.

Bramki dla Krakowa: Najuch 7, Sikora 5, Zubik 3, Karwowski 3, Kucharzyk 2, Bielec 1, Jewiarz 1, Pecka 1, Gasin 1, Kisiel 1, Szopa 1, Bujak 1.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

Bieżący miesiąc