Szpital. Remont SOR-u na ukończeniu. W planach kolejne inwestycje

-

W tym roku ma się zakończyć długo oczekiwany przez pacjentów remont SOR-u w bocheńskim szpitalu. W planach są już następne inwestycje.

Remont Szpitalnego Oddziału Ratunkowego jest już na ukończeniu. Zakończyły się roboty budowlane. W najbliższych dnia do szpitala ma trafić nowoczesny sprzęt ratujący życie m.in. kardiomonitory, respiratory, urządzenia do USG, dekompresacji klatki piersiowej czy też aparat do ciągłej terapii nerko zastępczej.

Starosta bocheński Adam Korta, wicestarosta Ryszard Drożdżak oraz członkowie zarządu Jerzy Błoniarz, Rafał Rudka oraz Marek Rudnik wizytowali bocheńską placówkę. Dyrektor szpitala Jarosław Kycia wraz z zastępcą ds. lecznictwa i jednocześnie ordynatorem SOR-u Jarosławem Gucwą, prezentowali nowe rozwiązania organizacyjne.

W ramach modernizacji powstanie jeden triaż, z którego pacjenci będą kierowani do SOR lub opieki całodobowej stosownie do ich stanu zdrowia. W przestronnych wnętrzach zaplanowano nie 7 jak w tej chwili, ale 14 stanowisk dla pacjentów z zagrożeniem życia. Będzie też wygodna poczekalnia. Ponadto w nowym oddziale będzie pracować więcej lekarzy i pielęgniarek.

Bardzo ważne są wszystkie realizowane obecnie prace w bocheńskim szpitalu szczególnie, że sam SOR obsługuje rocznie ponad 20 tysięcy pacjentów. Poprawia się standard opieki nad pacjentami, ale też warunki pracy personelu. Przed zarządem powiatu i dyrektorem kolejne duże wyzwanie związane z budową Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego przy ul. Karolina w Bochni – mówi Adam Korta, starosta bocheński.

Modernizacja oddziału ratunkowego pochłonie łącznie ponad 6 mln zł. Szpital na ten cel otrzymał dofinansowanie z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020 oraz ze środków Skarbu Państwa.

Zarząd powiatu wizytował również oddział chirurgiczny, który przeszedł w tym roku częściowy remont. W trakcie przygotowania jest kompleksowa modernizacja kuchni szpitalnej. Po wizycie na oddziałach, zarząd powiatu wraz z dyrektorem szpitala analizował następne planowane inwestycje, ze szczególnym uwzględnieniem finansowania budowy Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego.

PODOBNE ARTYKUŁY

R e k l a m a

NAJNOWSZE

MDK: Konkurs plastyczny „Pejzaż”

Miejski Dom Kultury w Bochni ogłosił konkurs plastyczny „Pejzaż”. Zachęca tym samym dzieci i młodzież do przyglądnięcia się otoczeniu, temu najbliższemu -...

Nowa zieleń na os. Smyków i BSAG. Drzewa i krzewy za prawie 130 tys. zł

Bochnia zakończyła realizację dwóch zadań inwestycyjnych polegających na zagospodarowaniu zielenią izolacyjną terenów zlokalizowanych na osiedlu Smyków i w Bocheńskiej Strefie Aktywności Gospodarczej....

DKF: „Pavarotti” – biografia „prostego chłopca” z Modeny

W czwartek 24 października Dyskusyjny Klub Filmowy Maciste zaprasza na niezwykle poruszającą historię ukochanego śpiewaka operowego wszech czasów - Luciano Pavarottiego. Film...

Pożar stolarni w Gawłowie. Ogień gasiło 14 zastępów strażaków – ZDJĘCIA

14 zastępów straży pożarnej brało udział w akcji gaśniczej prowadzonej dziś od świtu w Gawłowie (gmina Bochnia). W ogniu stanęła miejscowa stolarnia.

Bochnia. Ruch okrężny przy komendzie straży pożarnej już za kilka miesięcy? – WIDEO

Możliwe, że już w I kwartale przyszłego roku na jednym z najbardziej ruchliwych skrzyżowań w mieście zostanie wprowadzony tymczasowy ruch okrężny. Jeśli...

Artykuły promocyjne

Stanisław Bukowiec: Podziękowanie dla Wyborców

Szanowni Państwo! Za nami wybory parlamentarne, w których wzięła udział rekordowa (61,74%) liczba Polaków,...

Ryszard Drożdżak. Podziękowanie dla Wyborców

Szanowni Państwo, wybory parlamentarne za nami. Bardzo pozytywnie zaskoczyła mnie duża ilość osób...

Rzezawa. Bezpłatne szkolenia dla mieszkańców

Jesteś mieszkańcem Gminy Rzezawa? Weź udział w bezpłatnych szkoleniach w jednej z siedmiu specjalizacji:

Pierwszy zielony dach w Bochni powstał na os. Panorama

Na rozrastającym się osiedlu Panorama we wschodniej części miasta pojawił się pierwszy w Bochni obiekt, na którym...

Ogłoszenia

CO? GDZIE? KIEDY?

październik, 2019

24paź19:0022:00DKF: „Pavarotti”

27paź14:0016:00Spacer po cmentarzu

27paź17:0025-lecie Orkiestry Baczków

28paź19:30Spotkanie z Robertem Makłowiczem

31paźCały dzieńSesja Rady Miasta

Więcej wydarzeń
19,610FaniLubię
650ObserwującyObserwuj
X