R e k l a m a

Bochnia ogłosiła przetarg na przebudowę ulicy Kościuszki. Kierowców czekają gigantyczne utrudnienia?

-

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami magistrat ogłosił przetarg na przebudowę ul. Kościuszki w Bochni. Inwestycja ma zostać wykonana do czerwca przyszłego roku.

W ramach tego zadania przebudowana zostanie cała ulica Kościuszki, czyli 266 m drogi od muzeum aż do hali targowej i skrzyżowania z ul. Kraszewskiego/ul. Trudną.

Na czerwono odcinek, który ma być remontowany. W zakresie prac jest m.in. remont kanalizacji opadowej, wykonanie nowej nawierzchni asfaltowej, mała architektura, nowe nasadzenia zieleni, a także krawężniki i kostka granitowa na chodnikach.

Zgodnie z dokumentacją przetargową zakres zamówienia obejmuje:

  • roboty rozbiórkowe i przygotowawcze,
  • roboty ziemne,
  • przebudowę układu komunikacyjnego,
  • przebudowę sieci kanalizacji deszczowej,
  • budowę i montaż małej architektury,
  • oznakowanie pionowe i poziome.

Koszt całej inwestycji szacowany jest na ok. 3,4 mln zł. Bochnia zdobyła na to zadanie 1,7 mln zł dotacji z Funduszu Dróg Samorządowych, więc resztę trzeba będzie dołożyć z budżetu miasta.

Przebudowa ul. Kościuszki ma się zakończyć do 12 czerwca 2020 r.

Zainteresowane wzięciem udziału w przetargu firmy mogą składać swoje oferty do 25 października. Decydować będzie cena (waga 60) i gwarancja (40).

Będą gigantyczne utrudnienia?

Remont tego odcinka drogi sam spowoduje spore utrudnienia w ruchu, ale dodatkowo trzeba liczyć się z tym, że równolegle będą prowadzone jeszcze prace na zachodniej pierzei rynku:

Na mapie zaznaczono fragment DW-965 objęty inwestycją. Źródło: Google Maps

Na to zadanie rozpisano już przetarg (wpłynęła jedna oferta – zobacz TUTAJ). O szczegółach planowanej inwestycji i o tym jak w przyszłości będzie wyglądała zachodnia pierzeja rynku można przeczytać TUTAJ.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

Bieżący miesiąc