R e k l a m a

„Porodówka” w Bochni najlepsza w Małopolsce!

-

Bocheński oddział położniczo-ginekologiczny znalazł się na pierwszym miejscu w Małopolsce w rankingu przygotowanym przez Fundację Rodzić po Ludzku. To zestawienie jest tym cenniejsze, że tworzą go same pacjentki.

– Wynik rankingu, cieszy, ale nie zaskakuje. Na oddziale położniczo-ginekologicznym w ciągu roku przyjmujemy około 1500 porodów, to znaczy, że kobiety lubią tu rodzić doceniając to miejsce – mówi Adam Korta, Starosta Powiatu Bocheńskiego.

Jarosław Kycia, dyrektor szpitala w Bochni  podkreśla, że wynik zestawienia to zasługa wszystkich pracowników oddziałów ginekologiczno-położniczego i neonatologicznego, a także pozostałych oddziałów szpitala. – Bardzo im za to dziękuję – podkreśla  dyrektor Jarosław Kycia.

Ranking powstał na podstawie opinii i ocen kobiet, które wypełniły ankietę na temat opieki okołoporodowej i warunków w tej placówce na stronie ankieta.rodzicpoludzku.pl.

Oddział położniczo-ginekologiczny w Szpitalu Powiatowym w Bochni  zdobył 71 punktów na 100 możliwych (pierwsze miejsce).

Pacjentki, które rodziły w Bochni najwyżej oceniły opiekę w szpitalu (96,4 proc.) i postawę personelu (85,5 proc.) Kobiety doceniły także: realizacja planu porodu, swobodę rodzenia, kontakt z dzieckiem po narodzinach, opiekę podczas cesarskiego cięcia, pomoc w opiece nad dzieckiem, wsparcie w karmieniu piersią, realizacja praw pacjenta, warunki w szpitalu.

Autorzy rankingu – Fundacja Rodzić po Ludzku jest pozarządową organizacją pożytku publicznego, działającą na rzecz kobiet w ciąży i matek małych dzieci. Jej celem jest, aby każda kobieta mogła urodzić swoje dziecko w godnych warunkach, otoczona szacunkiem oraz troskliwą i uważną opieką personelu, przy wsparciu bliskich jej osób. Fundacja od ponad 20 lat monitoruje placówki położnicze, sprawdza, jak respektowane są tam prawa kobiet w opiece okołoporodowej, oraz nagradza najlepsze szpitale. Dzięki rozwojowi technologii informatycznych prowadzi ciągły monitoring i na bieżąco dostarcza informacji kobietom oraz placówkom medycznym, w jaki sposób poszczególne szpitale/oddziały realizują zapisy prawa.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

Bieżący miesiąc