Dobra wiadomość. Rezonans magnetyczny w bocheńskim szpitalu?

-

Wszystko wskazuje na to, że w bocheńskim szpitalu powstanie Pracownia Rezonansu Magnetycznego. Będzie jednym z elementów Centrum Diagnostyki Obrazowej, które zaplanowano na 1000 metrach kwadratowych zlokalizowanych pod Szpitalnym Oddziałem Ratunkowym.

Zarząd Powiatu Bocheńskiego wraz z dyrekcją szpitala mocno zabiegają o uruchomienie rezonansu magnetycznego na terenie Szpitala Powiatowego w Bochni. We wtorek miejsce, w którym planowana jest nowa pracownia, odwiedził starosta Adam Korta. Temat został poruszony także na ostatnim posiedzeniu zarządu powiatu.

Podjęliśmy decyzję o rekomendowaniu radnym podjęcia uchwały zmierzającej do uruchomienia rezonansu w szpitalu. To bardzo ważne, aby mieszkańcy powiatu bocheńskiego mieli możliwość pełnej diagnostyki obrazowej na miejscu – mówi starosta Adam Korta.

Pracownia Rezonansu powstanie obok Pracowni Tomografii w ramach nowo tworzonego Centrum Diagnostyki Obrazowej Szpitala. W to miejsce – docelowo – mają być także przeniesione pracownie USG i RTG, tak aby wszystkie usługi związane wykonywaniem badań obrazowych mogły być kompleksowo realizowane w jednym miejscu.

Stworzenie takiego miejsca otworzy nam nowe możliwości. W tej chwili naszych pacjentów musimy odsyłać do innych szpitali. Szybka i kompleksowa diagnostyka jest niezwykle ważna w skutecznym rozpoznaniu i leczeniu chorób – mówi lek. med. Jacek Wawrykiewicz, radiolog, kierownik pracowni diagnostyki obrazowej bocheńskiego szpitala.

PODOBNE ARTYKUŁY

R e k l a m a

NAJNOWSZE

MDK: Konkurs plastyczny „Pejzaż”

Miejski Dom Kultury w Bochni ogłosił konkurs plastyczny „Pejzaż”. Zachęca tym samym dzieci i młodzież do przyglądnięcia się otoczeniu, temu najbliższemu -...

Nowa zieleń na os. Smyków i BSAG. Drzewa i krzewy za prawie 130 tys. zł

Bochnia zakończyła realizację dwóch zadań inwestycyjnych polegających na zagospodarowaniu zielenią izolacyjną terenów zlokalizowanych na osiedlu Smyków i w Bocheńskiej Strefie Aktywności Gospodarczej....

DKF: „Pavarotti” – biografia „prostego chłopca” z Modeny

W czwartek 24 października Dyskusyjny Klub Filmowy Maciste zaprasza na niezwykle poruszającą historię ukochanego śpiewaka operowego wszech czasów - Luciano Pavarottiego. Film...

Pożar stolarni w Gawłowie. Ogień gasiło 14 zastępów strażaków – ZDJĘCIA

14 zastępów straży pożarnej brało udział w akcji gaśniczej prowadzonej dziś od świtu w Gawłowie (gmina Bochnia). W ogniu stanęła miejscowa stolarnia.

Bochnia. Ruch okrężny przy komendzie straży pożarnej już za kilka miesięcy? – WIDEO

Możliwe, że już w I kwartale przyszłego roku na jednym z najbardziej ruchliwych skrzyżowań w mieście zostanie wprowadzony tymczasowy ruch okrężny. Jeśli...

Artykuły promocyjne

Stanisław Bukowiec: Podziękowanie dla Wyborców

Szanowni Państwo! Za nami wybory parlamentarne, w których wzięła udział rekordowa (61,74%) liczba Polaków,...

Ryszard Drożdżak. Podziękowanie dla Wyborców

Szanowni Państwo, wybory parlamentarne za nami. Bardzo pozytywnie zaskoczyła mnie duża ilość osób...

Rzezawa. Bezpłatne szkolenia dla mieszkańców

Jesteś mieszkańcem Gminy Rzezawa? Weź udział w bezpłatnych szkoleniach w jednej z siedmiu specjalizacji:

Pierwszy zielony dach w Bochni powstał na os. Panorama

Na rozrastającym się osiedlu Panorama we wschodniej części miasta pojawił się pierwszy w Bochni obiekt, na którym...

Ogłoszenia

CO? GDZIE? KIEDY?

październik, 2019

24paź19:0022:00DKF: „Pavarotti”

27paź14:0016:00Spacer po cmentarzu

27paź17:0025-lecie Orkiestry Baczków

28paź19:30Spotkanie z Robertem Makłowiczem

31paźCały dzieńSesja Rady Miasta

Więcej wydarzeń
19,610FaniLubię
650ObserwującyObserwuj
X