R e k l a m a

„Makulatura na misje”. Tym razem prawie 20 ton papieru – ZDJĘCIA

-

Sobotnia zbiórka makulatury przy kościele św. Pawła w Bochni była ostatnią tegoroczną odsłoną akcji „Makulatura na misje”. Łącznie zebrano prawie 20 ton papieru, co dało kwotę 3872 zł, ale konto budowy ośrodka zdrowia w Kamerunie powiększyło się jeszcze o darowiznę w wysokości 1007 zł.

Akcja „Makulatura na misje” organizowana jest w Bochni już od 6 lat. Przedsięwzięcie wspierają nie tylko osoby z Bochni i ziemi bocheńskiej, ale także m.in. z Krakowa, Brzeska i Wieliczki.

W dniu zbiórki do kontenerów zebraliśmy 13 590 kg zużytego papieru. Ponadto osoby indywidualne i instytucje przekazały swoją makulaturę bezpośrednio do bazy EKOM-BUDU w ilości 5 770 kg. Łącznie zebraliśmy 19 360 kg, co dało kwotę 3872 zł. Pięć osób przekazało darowiznę w wysokości 1007 zł. Tak więc konto budowy ośrodka zdrowia w Centrum Dziecka „Cite de vie – Mere Josepha w Yaounde – stolicy Kamerunu, powiększyliśmy o kwotę 4879 zł – podsumowuje Maria Ślusarz ze Stowarzyszenia Rodzin Katolickich DT O/Bochnia przy parafii św. Pawła Ap. w Bochni.

Do zbiórki makulatury oprócz osób prywatnych włączyły się szkoły i instytucje: Publiczna Szkoła Podstawowa w Strzelcach Wielkich, Szkoła Podstawowa w Szczurowej, Zespół Szkół Ponadpodstawowych Nr 1 w Brzesku, Zespół Szkół Nr 1 w Bochni, Szkoła Podstawowa Nr 1 w Bochni, Akcja Katolicka przy parafii Matki Boskiej Fatimskiej w Kobylu, Studio K w Łapczycy, Przedsiębiorstwo Handlowe Dorota Michalik i Agata Maleska – Radwan, PSS „Społem” w Bochni, Urząd Miasta Bochnia.

Przy sprawnym odbiorze makulatury i umieszczaniu jej w kontenerach pracowali parafianie z parafii św. Pawła Ap. – Wszystkim osobom, które od 6 lat ofiarnie przynoszą makulaturę i tym, którzy pracują przy składaniu makulatury do kontenerów składamy gorące wyrazy wdzięczności. Naszą akcję wspiera wiele instytucji i bocheńskie portale internetowe, które poprzez bezinteresowne umieszczanie plakatów i informacji o zbiórkach pomagają nam w nagłośnieniu akcji „Makulatura na misje” za co składamy szczególne wyrazy wdzięczności – przekazuje Maria Ślusarz.

W imieniu organizatorów i siostry Kolbeny Frąckiewicz, koordynatorki budowy studni im. dr Filipa Adwenta, a teraz Centrum Dziecka składamy gorące podziękowania oraz zapewnienie o modlitwie. Dzięki Państwa bezinteresownej pomocy możliwe będzie ukończenie pierwszego obiektu Centrum Dziecka – Ośrodka Zdrowia na przełomie roku – dodaje Maria Ślusarz.

Ofiary na budowę Centrum można również przekazywać na konto:

Elżbieta Czesława Frąckiewicz,
ul. Henryka Sienkiewicza 24, 09-402 Płock
Credit Agricol Bank Polska S.A.
16 1940 1076 6592 0145 0000 0000
dopisując przeznaczenie ofiary: na budowę CENTRUM DZIECKA

lub przekazując 1% podatku na KRS 0000331212 z dopiskiem: „Na budowę CENTRUM DZIECKA w Kamerunie – K11”.

W przypadku posiadania większej ilości makulatury do przekazania na akcję „Makulatura na misje”, można dostarczać ją do bazy firmy recyklingowej EKOM-BUD, znajdującej się przy ul. Partyzantów 7 – wjazd od ul. Gazowej – pierwsza brama po lewej stronie. Poświadczenie przekazania makulatury można oddać do kancelarii przy parafii św. Pawła Ap. w Bochni.

Najbliższa zbiórka makulatury planowana jest w kwietniu 2020 r.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

Bieżący miesiąc