R e k l a m a

IV Podziemny Staż Aikido w Bochni – ZDJĘCIA

-

W dniach 12-13 października Bochnia, już po raz czwarty, była gospodarzem imprezy, która zgromadziła osoby trenujące aikido z całego kraju. Centrum Aikido Aikikai Polska oraz bocheńska sekcja tej organizacji, która na co dzień mieści się w budynku Miejskiego Domu Kultury przy ul. Wojska Polskiego 1, zorganizowały w tym czasie w podziemiach Kopalni Soli Bochnia staż (inaczej cykl treningów, szkolenie), poprowadzony przez prezesa tej organizacji – Shihana Romana Hoffmanna (6 dan).

Seminarium było prowadzone w dwóch grupach – dorośli i dzieci od lat czterech. W pierwszym dniu wydarzenia, wszyscy uczestnicy oprócz szkolenia mogli w wolnym czasie zwiedzić bocheńską kopalnię. Miejsce to oczarowało szczególnie dzieci, które wraz z towarzyszącymi im rodzicami miały często pierwszy raz w życiu możliwość odkrywania tajemnic, które skrywa pod ziemią ta niepowtarzalna atrakcja.

Kolejny dzień to kontynuacja szkolenia z Shihanem (tzn. tytuł honorowy oznaczający nauczyciela). Równolegle do prowadzonych zajęć aikido, odbywały się warsztaty o kulturze Japonii i języku japońskim, przygotowane przez grupę studentów z Instytutu Bliskiego i Dalekiego Wschodu Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Dorośli mogli nauczyć się m. in. podstaw języka japońskiego, przydatnych podczas ćwiczeń. Dzieci także uczyły się podstaw językowych. Oprócz tego najmłodsi ćwiczyli sztukę poprawnego jedzenia pałeczkami oraz składania prostych figur origiami.

Podziemny Staż Aikido w Bochni kolejny raz spotkał się z pozytywnym przyjęciem osób biorących udział w wydarzeniu, którzy przyjechali różnych zakątków Polski (m. in. Cieszyn, Warszawa, Piła, Częstochowa, Gliwice, Ożarowice). Niepowtarzalny klimat miejsca oraz atmosfera budowana przez samych uczestników, tworzą grunt i potencjał do organizowania kolejnych wydarzeń związanych z Aikido w Bochni.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

Bieżący miesiąc