2. liga koszykówki. Znów wysoka wygrana Contimax MOSiR! Pięć „trójek” Oli Klimas – ZDJĘCIA

-

Trzeci mecz sezonu i trzecia wysoka wygrana! W niedzielę bochnianki pewnie pokonały u siebie sąsiadki zza miedzy, Ikara Niepołomice, wypracowując przewagę 45 punktów. Gospodynie aż 10-krotnie trafiły za 3 punkty, z czego połowa to celne rzuty Aleksandry Klimas.

Zespół z Bochni już w pierwszej kwarcie pokazał „kto tu rządzi”. Bardzo dobrze w tej części gry zaprezentowały się Magdalena Puter i Julia Fortuna – ta druga zdobyła 8 punktów, w tym dwa razy pod rząd wykańczając celnymi „trójkami” zespołowo rozegrane akcje, najpierw rzucając z prawego skrzydła, a chwilę później po dograniu piłki na lewą stronę.

Po pierwszych 10 minutach było już 29:12, a do przerwy bochnianki jeszcze powiększyły różnicę (52:30). Obraz gry w kolejnych minutach nie pozostawiał wątpliwości, że losy meczu są przesądzone, kibicom pozostało więc już bez strachu o wynik po prostu cieszyć się grą zespołu – a ta tego dnia wyglądała naprawdę dobrze.

MOSiR zagrał bowiem swoje najlepsze spotkanie w tym sezonie. Najwięcej (18) punktów rzuciła Aleksandra Klimas (na zdjęciu poniżej), ale jeszcze 5 innych zawodniczek osiągnęło dwucyfrowe zdobycze punktowe. Były szybkie kontry, cierpliwe rozgrywanie, rzuty za trzy…

Dziewczyny zagrały naprawdę dojrzałą koszykówkęnie kryła zadowolenia prowadząca zespół Małgorzata Misiuk w pomeczowej rozmowie z Bochnianin.pl. – Przez ostatnie dwa mecze brakowało tego – mieliśmy już od pierwszej kwarty grać swoje, a kończyło się na tym, że dawaliśmy sobie narzucić styl gry przeciwnika. Dziś od początku kontrolowaliśmy spotkanie i budowaliśmy przewagę.

– Bardzo z tego się cieszę, bo nad tym pracujemy i dziewczyny realizują rzeczy, które naprawdę są bardzo trudne. Oczywiście momentami będą się gubić, ale uważam, że to jaki poziom na ten moment prezentują, jest bardzo zadowalające – podsumowała M. Misiuk.

Już za tydzień – w sobotę 26 października o godz. 19:00 – bochnianki zagrają u siebie z Wisłą Kraków.

Contimax MOSiR Bochnia – MTS Ikar Niepołomice 106:61
(29:12, 23:18, 31:15, 23:16)

Bochnia: Klimas 18, Puter 16, Fortuna 15, Natkaniec 14, Rak 11, Buczek 10, Krawiec 6, Malinowska 5, Mazur 4, Zając 4, Blum 3, Świercz 0.

Niepołomice: Matczyńska-Patla 26, Janas 23, Piłat 3, Gastoł 3, Boroń 2, Tomczyk 2, Samek 2, Filipowska 0, Datoń 0, Myszka 0.