R e k l a m a

W kopalni soli strzelało prawie 100 zawodników i zawodniczek

-

W dniach 5-6 października Ognisko TKKF „Promień” Bochnia przeprowadziło XIII Ogólnopolskie Podziemne Zawody Strzeleckie. Wydarzenie zorganizowano w bocheńskiej kopalni soli.

Jak co roku w pierwszym dniu zawodów prowadzone były strzelania z klasyfikacją wg kategorii wiekowej.

Gospodarze, biorąc pod uwagę, że przez miesiąc nie mieli możliwości trenowania (dlaczego? o tym TUTAJ), uzyskali dobre wyniki.

W najmłodszej kategorii wiekowej w strzelaniu z karabinka 2. miejsce zajęła Magdalena Stachoń (350,8 pkt.), a wśród chłopców 3. Mikołaj Brzegowy (368,7 pkt.), 8. Szymon Cabała (337 pkt.).

W kategorii junior młodszy 4. Julia Ciejak (437,5 pkt.), a wśród chłopców 1. Paweł Cabała (443,4 pkt.). W kategorii seniorów 5. Mieczysław Kapcia (582,5 pkt.), 6. Dariusz Brzegowy (564,8 pkt.).

W strzelaniu z pistoletów w kategorii młodzików 1. Mateusz Polek (348 pkt.), 6. Aleksandra Maciuszek (294 pkt.), 7. Patrycja Siepierowska (257 pkt.), 8. Julia Kłósek (256 pkt.). W kategorii junior młodszy 4. Julia Palonek (449 pkt.), 6. Gabriela Rynduch, a kategorii seniorów 12. Łukasz Mirek (537 pkt.).

W drugim dniu zawodów w hali sportowej I LO przeprowadzono strzelania finałów w formule OPEN (zakwalifikowało się po 2 zawodników z każdej kategorii wiekowej).

W strzelaniu z karabinka zwyciężył Mateusz Zych – 237,4 pkt. (HTS Kraków), przed Jagodą Szajna – 237,3 pkt. (Husaria Krosno). W strzelaniu z pistoletów po raz piąty zwyciężył Rafał Blasczok – 230,4 pkt. (Wawel Kraków), przed Gabrielą Rybicką – 230,2 pkt. Puchar Burmistrza Miasta Bochnia zdobył Mateusz Zych.

W tym roku, ze względu na wybory parlamentarne przesunięte zostały na ten termin inne bardzo ważne zawody strzeleckie, w tym Mistrzostwa Polski Młodzików i Puchar Polski. Tak więc należy uznać, że Podziemne Zawody Strzeleckie w Bochni cieszą się dużym zainteresowaniem, bo do zawodów zgłosiło się 98 zawodników, w tym zawodnicy z Kaliningradu (Rosja) – wyjaśnia Mieczysław Balicki, prezes klubu Promień Bochnia.