R e k l a m a

Szkoła w Rajbrocie po raz kolejny w projekcie „Odblaskowa Szkoła”

-

Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Rajbrocie po raz trzeci aktywnie bierze udział w realizacji Małopolskiego Projektu „Odblaskowa Szkoła”. – Sprawy bezpieczeństwa są dla nas bardzo ważne, dlatego z radością popularyzujemy każdą inicjatywę zmierzającą do jego poprawy – zapewnia społeczność PSP w Rajbrocie.

W obecnym roku szkolnym 2019/2020 Publiczna Szkoła Podstawowa w Rajbrocie po raz trzeci przystąpiła do konkursu „Odblaskowa szkoła”, organizowanego przez Wydział Ruchu Drogowego Wojewódzkiej Komendy Policji i Małopolskiego Kuratora Oświaty. Konkretne, bardzo liczne działania, realizowane są w okresie wrzesień-październik.

W ramach konkursu podjęto wiele inicjatyw. Niektóre z nich są kontynuacją działań z ubiegłego roku, cześć realizowana po raz pierwszy. To m.in. wyposażenie uczniów w kamizelki i elementy odblaskowe, organizacja konkursu wiedzy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym, odblaskowy happening ulicami Rajbrotu, pokaz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, rozmowa z policjantami.

Dla najmłodszych największym autorytetem są rodzice. To przede wszystkim od nich zależy, czy ich pociecha będzie umiała bezpiecznie wrócić do domu ze szkoły. Policjanci, nauczyciele mogą tylko pomagać w wychowaniu komunikacyjnym najmłodszych – zwraca uwagę Lucyna Paruch, nauczyciel w PSP w Rajbrocie.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia