R e k l a m a

Jerzy Buzek gościem uroczystości z okazji 20-lecia Powiatu Bocheńskiego

-

Były premier RP, od 2004 roku europoseł, a w latach 2009-2012 przewodniczący Parlamentu Europejskiego, będzie gościem piątkowych uroczystości z okazji 20-lecia Powiatu Bocheńskiego. W planie wystąpienie Jerzego Buzka pt. „Samorząd zmian”.

Obecność Jerzego Buzka nie jest przypadkowa – to kierowany przez niego rząd w 1997 roku wprowadził reformę administracji, która zastąpiła dawny dwustopniowy podział administracyjny (gminy i 49 województw) nowym, trójstopniowym podziałem, w którym podstawową jednostką administracji stała się gmina (na czele gminy wiejskiej stoi wójt, gminy miejsko-wiejskiej lub mniejszej miejskiej burmistrz, a większej miejskiej prezydent miasta), większą jednostką jest powiat, na którego czele stoi starosta, a największą jednostką organizacyjną jest województwo. Według nowego podziału administracyjnego województw jest 16.

Piątkowe uroczystości odbędą się w podziemiach bocheńskiej kopalni soli. Podczas jubileuszu wręczone zostaną medale i podziękowania z okazji 20-lecia powiatu oraz tradycyjne wyróżnienia „Bene Meritus dla Powiatu Bocheńskiego”.

W części artystycznej wystąpią z recitalem Alicja Majewska i Włodzimierz Korcz.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

Bieżący miesiąc