R e k l a m a

Bochnia. Ruch okrężny przy komendzie straży pożarnej już za kilka miesięcy? – WIDEO

-

Możliwe, że już w I kwartale przyszłego roku na jednym z najbardziej ruchliwych skrzyżowań w mieście zostanie wprowadzony tymczasowy ruch okrężny. Jeśli się sprawdzi – w przyszłości powstanie tu rondo.

– Powiat dąży do tego, żeby na skrzyżowaniu ulic Poniatowskiego, Trudnej, Brzeskiej i Krzeczowskiej powstało rondo – zapewnia starosta bocheński Adam Korta. Mówił o tym już w marcu w obszernym wywiadzie dla Bochnianin.pl (zobacz TUTAJ).

W tym miejscu krzyżują się główna droga do centrum Bochni, wylotowa w kierunku Brzeska, dojazdowa do autostrady A4 oraz ta prowadząca do największego zakładu pracy w powiecie – Stalproduktu. W godzinach szczytu kierowcy muszą odstać swoje w korkach.

– Chcielibyśmy jak najszybciej zrobić tam ruch okrężny, możliwe, że już w I kwartale przyszłego roku mówił niedawno Adam Korta na forum rady gminy Bochnia.

– Plan jest dwuetapowy. Najpierw chcemy zmienić organizację ruchu wokół tych istniejących budynków, uruchomić ruch okrężny i mieć czas, żeby przyglądać się, czy rzeczywiście ten ruch okrężny w tym miejscu daje efekt, który zakładamy, czyli upłynnienie ruchu na tym skrzyżowaniu. Jeżeli tak, to docelowo pomysł jest taki, żeby przejąć te nieruchomości i faktycznie wykonać w tym miejscu rondo – wyjaśnił gospodarz powiatu bocheńskiego.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

Bieżący miesiąc